Aptuveni simts kāda neliela ciemata iedzīvotāju, tērpušies aizsargtērpos un maskās, pēc divu mēnešu prombūtnes varēja apmeklēt savus mājokļus. Katram bija dotas divas stundas, lai 70 reiz 70 centimetru lielos plastikāta maisos saliktu savu tuvinieku fotogrāfijas, apģērbu un citas mantas.
Kāda pusmūža sieviete izmantoja izdevību, lai atbrīvotu ledusskapi no sapuvušas pārtikas. «Man viss bija jāizņem ārā un jāizsviež,» sievieti citē aģentūra AP. «Es sapņoju par dienu, kad varēšu atgriezties un atkal piepildīt ledusskapi.»
Pagaidām izskatās, ka sievietes cerības tik drīz nepiepildīsies, jo bojātās Fukušimas AES operators TEPCO domā, ka būs vajadzīgi vēl aptuveni deviņi mēneši, lai atdzesētu sešus pārkarsušos kodolreaktorus.
TEPCO otrdien paziņoja, ka vērsies pie Japānas valdības ar lūgumu sniegt finansiālu palīdzību, lai varētu izmaksāt kompensācijas ģimenēm un cilvēkiem, kas tika evakuēti no Fukušimas AES apkaimes. «Ja runājam par finansējuma iegūšanu no finanšu institūcijām, piemēram, aizdevumiem, nemaz nerunājot par obligāciju izlaišanu, esam ļoti sarežģītā situācijā,» teikts TEPCO lūgumā Japānas ekonomikas ministram.
TEPCO jau pavēstījusi, ka par 50% samazina algas kompānijas vadībai, tomēr vairāki valdības pārstāvji uzstāj, ka tas joprojām ir pārāk maz, ņemot vērā kompānijas finanšu situāciju.
Pagaidām nav zināms, cik liels būs pieprasīto kompensāciju kopējais apjoms, tomēr analītiķi prognozē, kas tas varētu sasniegt pat 125 miljardus dolāru (60 miljardi latu).
Japānas premjers Naoto Kans otrdien paziņoja, ka atsakās no savas 20 tūkstošu dolāru (9,6 tūkstoši latu) lielās mēnešalgas līdz brīdim, kad tiks atrisināta kodolkrīze.