Olanda izteikumi, ar kuriem viņš nāca klajā, apmeklējot Franču Polinēzijas galvaspilsētu Papeeti, ir līdz šim skaidrākais Francijas atzinums par postu, ko nodarījusi Francijas kodolizmēģinājumu programma.
"Es atzīstu, ka kodolizmēģinājumi, kas no 1966. līdz 1996.gadam tika veikti Franču Polinēzijā, ir ietekmējuši vidi, izraisot sekas veselībai," sacīja Olands.
Francija Mururoas un Fangataufas atolos veica 193 kodolizmēģinājumus, līdz deviņdesmitajos gados toreizējais prezidents Žaks Širaks paziņoja par šīs programmas izbeigšanu.
No aptuveni 1000 prasītājiem tikai kādi 20 ir saņēmuši kompensāciju saistībā ar diagnosticēto vēzi, kas saistīts ar šiem kodolizmēģinājumiem. Olands paziņoja, ka kompensāciju pieprasījumu apstrāde tagad tiks pārskatīta.
Francija no 1960. līdz 1996.gadam veica 210 kodolizmēģinājumus Sahāras tuksnesī un Klusajā okeānā. Tajos piedalījās apmēram 150 tūkstoši civilpersonu un militārpersonu, un daudziem no šiem cilvēkiem vēlāk bija nopietnas veselības problēmas.
Francija gadu desmitiem noliedza savu atbildību, baidoties no tā, ka šāda atzīšanās vājinātu tās kodolprogrammu Aukstā kara laikā.
2010.gadā tika pieņemts likums par kompensāciju armijas veterāniem un civilistiem, kuru saslimšana ar vēzi saistīta ar kodolizmēģinājumu programmu.
Franču Polinēzija, kur mīt aptuveni 280 tūkstoši iedzīvotāju, ir viena no trim Francijai piederošām teritorijām Klusajā okeānā.