Pētījumā kopā piedalījās aptuveni 150 000 respondentu no 140 valstīm, no kuriem viena trešā daļa atzina, ka dzīvo stresā, kamēr viens no katriem pieciem cilvēkiem pieredzējis dusmas vai skumjas, ziņo BBC.
Aptaujā kopumā bija desmit jautājumi, no kuriem pieci veidoti, lai noteiktu cilvēku pozitīvās emocijas, un pieci - lai izmērītu negatīvās emocijas vienu dienu pirms pētījuma veikšanas. Piemēram, pie pozitīvajiem jautājumiem piederēja jautājumi par to, vai cilvēki ir izgulējušies un vai viņi dienas laikā ir smaidījuši, bet pie negatīvajiem - vai ir izjustas sāpes, stress vai skumjas.
Pēc iegūtajiem datiem var secināt, ka visnegatīvākais indekss ir Čadas Republikā, otro vietu ieņemot Nigērijai, bet vispozitīvākais - Paragvajas Republikā, tai seko Panamas Republika, kamēr ASV ierindojas 39.vietā, Apvienotā Karaliste - 46.vietā, bet Indija ieņem 93.vietu no 140, raksta BBC.
Gallup apgalvo, ka dati pierāda, ka Latīņamerikas valstīs cilvēki ir pozitīvāki un priecīgāki, jo savu uzmanību koncentrē uz lietām, kas viņus padara laimīgus. Čadas Republika uzrāda visaugstākos negatīvos rādītājus, aptaujātajiem minot, ka kādā dzīves brīdī pēdējā gada laikā viņi ir jutuši izsalkumu un nevarējuši atļauties pārtiku, kā arī 61% no aptaujātajiem ir izjutuši fiziskas sāpes.
Par spīti tam, ka Čadas Republikā ir visaugstākie negatīvās pieredzes indeksi, Grieķija un ASV ir tās valstis, kuru iedzīvotāji uzrādīja visaugstākos stresa rādītājus. Grieķijā 59% no aptaujātajiem atzina, ka ir izjutuši stresu dienu pirms pētījuma, kamēr ASV seko Grieķijai pa pēdām, uzrāda līdzīgus rezultātus - 55% teicās piedzīvojuši stresu.
Jens Z
Irlielāmērāticams