Jau saullēktā Mehiko ielās prezidentes inaugurācijas dienā, kas bija izsludināta par brīvdienu, pulcējās viņas atbalstītāji. "Mēs ieradāmies piecos no rīta," intervijā ziņu aģentūrai AFP stāstīja mājsaimniece Marta Ramiresa, kura ar autobusu bija ieradusies no Leonas pilsētas valsts centrālajā daļā. Viņa pauda pārliecību, ka sieviete prezidenta amatā "labāk sapratīs cilvēkus".
Inaugurācijas ceremonijā parlamentā, kurā 62 gadus vecā bijusī Mehiko mēre tika sveikta ar izsaucieniem: "Lai dzīvo Klaudija! Lai dzīvo Meksika!", piedalījās daudzas augstas ārvalstu amatpersonas un slavenības, arī ASV pirmā lēdija Džila Baidena.
K. Šeinbauma uzrunā uzsvēra, ka pirmo reizi "sieviete ir ieradusies, lai veidotu mūsu brīnišķīgās nācijas likteni", vienlaikus atgādinot, ka valstī ik dienu tiek nogalinātas aptuveni 10 sievietes un meitenes. Viņa teica, ka ir nākusi pie varas to sieviešu pavadībā, kuras līdz šim cīnījušās par savu ceļu Meksikā, "sapņojot par iespēju, ka reiz kādu dienu neatkarīgi no tā, vai esam dzimuši kā sievietes vai vīrieši, mēs piepildīsim savus sapņus un ilgas un mūsu dzimums nenoteiks mūsu likteni", citē Associated Press.
Kreisi noskaņotā K. Šeinbauma ir solījusi turpināt sava priekšteča un mentora, tautā populārā Andresa Manuela Lopesa-Ovradora reformu politiku. Taču viņai nāksies pārliecināt investorus, ka priekšteča ieviestā tieslietu reforma, kas paredz visu tiesnešu ievēlēšanu tautas balsojumā, nerada draudus demokrātijai valstī. Reformas kritizētāji pauž viedokli, ka ar tās ieviešanu politiķiem un organizētajai noziedzībai būšot vieglāk panākt ietekmi tiesās.
Savā runā prezidente solīja ierobežot degvielas un pārtikas cenas, paplašināt atbalsta programmas sievietēm un bērniem, atbalstīt investīcijas, mājokļu celtniecību un pasažieru dzelzceļa līniju celtniecību.
Savukārt, runājot par noziedzības apkarošanu, viņa nesolīja īpašas izmaiņas priekšteča realizētajā stratēģijā Apskāvieni, nevis lodes, kas paredz nevis tiešu karu pret karteļiem, bet gan pievēršanos noziedzības sociālajiem cēloņiem.