Kā ziņots, Portugāle martā bija spiesta lūgt starptautisko aizdevēju finansiālu palīdzību, un Eiropas Savienība (ES) un Starptautiskais Valūtas fonds (SVF) tai piešķīra 78 miljardus eiro (54,81 miljardu latu) lielu aizdevumu apmaiņā pret vērienīgiem taupības pasākumiem, tostarp arī valsts īpašumu privatizāciju.
Premjerministrs paziņoja, ka šobrīd notiekot veto tiesību ierobežošana valsts uzņēmumos, bet līdz novembra vidum paredzēts sākt privatizācijas procesu enerģētikas sektorā.
Privatizācija ir bijusi viens no galvenajiem kreditoru nosacījumiem, piešķirot aizdevumus Portugālei, kā arī Grieķijai un Īrijai. ES un SVF par neapmierinājumu Grieķija līdz šim nav guvusi ievērojamu progresu savā privatizācijas programmā.
Portugālē privatizācijai tiks nodotas elektroapgādes, naftas un gāzes kompānijas, nacionālā aviokompānijā TAP, pasts, raidorganizācija RTP un citi uzņēmumi.
"Viss process būtu jāpabeidz līdz 2012.gada beigām ar mērķi iegūt vismaz septiņus miljardus eiro," paziņoja Koelju.
Premjers atklāja, ka par minētajiem uzņēmumiem interesi ir izrādījuši gan Eiropas, gan Brazīlijas, Ķīnas un vairāku arābu valstu investori.
Koelju paziņoja, ka brazīliešu investoru interesi par Portugāles vadītajiem uzņēmumiem ir apliecinājusi Brazīlijas prezidente Dilma Rusefa, bijušais prezidents Luišs Inasiu Lula da Silva, kā arī Brazīlijas Nacionālās attīstības bankas amatpersonas.