IDMC publiskotajā pusgada ziņojumā apkopoti valdību, Apvienoto Nāciju Organizācijas humānās palīdzības aģentūru un mediju dati par iekšējo pārvietošanu, kas notikusi 2019.gada janvārī-jūnijā.
Tā kā ierasti gada otrajā pusē postošu laikapstākļu gadījumu skaits palielinās, organizācija prognozē, ka līdz gada beigām pārvietoto cilvēku skaits sasniegs 22 miljonus.
"Tas nozīmētu, ka no šāda veida pārvietošanas aspekta 2019.gads kļūtu par vienu no postošākajiem kopš tiek veikta datu apkopošanā," norādīja Ženēvā bāzētā organizācija.
Ziņojumā pieminētas tādas katastrofas kā ciklons Fani, kura dēļ miljoniem cilvēku tika evakuēti Indijā un Bangladešā, kā arī ciklons Idai, kas izraisīja plašus postījumus Mozambikā, Malāvijā, Zimbabvē un Madagaskarā.
IDMC atgādināja par postošajiem plūdiem, piemēram, Irānā, kur šogad plūdi skāruši apmēram 90% valsts. "Pašreizējā mainīgajā klimatā ekstremālu laikapstākļu izraisīta masu pārvietošana kļūst par normu," secinājuši eksperti.
Organizācijas direktore Aleksandra Bilaka aicināja starptautisko sabiedrību aktīvāk rīkoties, lai mainītu šis tendences un sniegtu atbalstu miljoniem cilvēku, kas ik gadu zaudē savas mājas.
Mums ir "jāinvestē ilgtspējīgā attīstībā un klimata pārmaiņu pielāgošanā", viņa aicināja, piebilstot, ka "tikai tad mēs spēsim samazināt pārmaiņas, ciešanas un nabadzību, kas ik gadu ir jāpiedzīvo miljoniem cilvēku".