Viņasprāt, parlaments apstiprinās valdības rosinātos taupības pasākumus, kas piecu gadu laikā paredz izdevumu apcirpšanu, nodokļu palielināšanu un valsts īpašumu privatizāciju.
Vienlaikus Panarati gan uzsver, ka "jautājums nav par to, vai tiks apstiprināti" taupības pasākumi. "Mums ir jāatbrīvojas no īstermiņa domāšanas, mēs esam iesaistījušies maratonā, problēma ir eiro un uzticības trūkums tam, un tas sāk ietekmēt arī Franciju, Itāliju un Vāciju".
Debates par valdības rosinātajiem taupības pasākumiem Grieķijas parlamentā sāksies pirmdienas vakarā plkst.18 (pēc vietējā un Latvijas laika). Deputātus uzrunās arī Papandreu, mudinot atbalstīt valdības priekšlikumu, lai varētu izpildīt starptautisko aizdevēju noteiktās prasības.
Papandreu pārstāvētajiem sociālistiem parlamentā ir piecu balsu vairākums. Taču viens viņa partijas deputāts solījis balsot pret, vēl viens likumdevējs galīgo lēmumu sola pieņemt pēdējā brīdī, savukārt konservatīvo opozīciju pārstāvošā Elza Papadimitru apņēmusies atbalstīt valdību.
"Šobrīd prioritāte ir valsts, nevis partijas intereses," viņa pamato savu nostāju.
Grieķiju sagaida protestu vilnis pret 28 miljardus eiro (19,67 miljardus latu) vērtajiem taupības pasākumiem. Demonstrāciju kulminācija gaidāma otrdien un trešdien, kad paredzēts vispārējais streiks.
Svētdien gaidāma eirozonas finanšu ministru sanāksme, cerot, ka Grieķijas parlaments līdz tam būs apstiprinājis taupības pasākumus, par kuriem balsojums varētu notikt trešdien.
Pirmdien Romā tiekas privātie kreditori, lai sniegtu neformālu atbalstu jaunai palīdzības programmai Grieķijas ekonomikas glābšanai.