"Visām demokrātiskajām partijām tagad jāveido stabilas valdības bez labējā spārna ekstrēmistiem, O. Šolca teikto citē Deutsche Welle. Kanclers pauda bažas par AfD panākumiem. "Mūsu valsts nevar un nedrīkst pierast pie tā. AfD bojā mūsu valsti. Tā vājina ekonomiku, sašķeļ sabiedrību un grauj mūsu valsts reputāciju."
Tīringenē AfD ieguva 32,8% nobalsojušo atbalstu, kristīgie demokrāti (CDU) – 23,6%, Krievijai draudzīgā, ekstrēmi kreisā Sāras Vagenknehtas alianse (SWA) – 15,9%, Kreisā partija – 13,1%, SPD – 6,1%. Valdības koalīcijā esošie zaļie un brīvie demokrāti (FDP) nepārvarēja 5% barjeru.
Savukārt Saksijā no 120 vietām federālās zemes parlamentā 42 ieguva CDU, 40 – AfD, 15 – BSW, 10 – SPD un septiņas – zaļie. FDP nepārvarēja 5% slieksni ievēlēšanai.
AfD līdere Alise Veidela intervijā sabiedriskajai televīzijai ZDF pirmdien pauda viedokli, ka vēlētāji abās federālajās zemēs parādījuši vēlmi pēc centriski labēja spārna koalīcijas, kurā tiktu iekļauta AfD. Viņa arī pauda skepsi par to, ka pēc šīm vēlēšanām paliks spēkā CDU solījumi neveidot koalīciju, kuru atbalstītu vai kurā būtu AfD.
Saksijas premjerministrs Mihaels Krečmers (CDU) par iespējamu nosauca koalīcijas izveidi ar BSW. "Tas nebūs viegli, un tas prasīs laiku, bet ir iespējams. Es vēlos kalpot šai federālajai zemei, es vēlos izveidot šai federālajai zemei stabilu valdību," viņš teica intervijā Deutschlandfunk .
BSW līdzpriekšsēdētāja Amira Mohameda-Ali izteikusies, ka principiāls priekšnoteikums BSW dalībai valdošajā koalīcijā kādā no federālajām zemēm būšot iespēja paust nostāju ārpolitiskajos jautājumos. BSW vēlas panākt, lai par plāniem izvietot Vācijā vairāk ASV raķešu tiktu lemts referendumā, lai tiktu pārtrauktas ieroču piegādes Ukrainai un lai tiktu panāktas miera sarunas starp Maskavu un Kijivu.