Atēnām tiks atļauts samazināt budžeta deficītu līdz 3% no iekšzemes kopprodukta (IKP) līdz 2016.gadam, nevis 2014.gadam, kā tika noteikts iepriekš, liecina Sueddeutsche Zeitung rīcībā nonākošais Grieķijas un starptautisko kreditoru vienošanās uzmetums. Atviegloti arī Grieķijai noteiktie termiņi reformu īstenošanai darba tirgū un enerģētikas sektorā, kā nosacījumi attiecībā uz privatizāciju.
Bez tam Grieķijas premjerministrs Antonis Samars var rēķināties arī ar starptautiskā aizdevuma nākamā maksājuma saņemšanu 31,5 miljardu eiro (22,1 miljarda latu) apmērā, ziņo laikraksts.
Grieķija, kas nākamā gada budžetā prognozē recesiju sesto gadu pēc kārtas, paļaujas uz aizdevuma maksājumiem no Eiropas Savienības (ES), Starptautiskā Valūtas fonda (SVF) un Eiropas Centrālās bankas (ECB) un patlaban veic pārrunas ar starptautiskajiem aizdevējiem par taupības programmu, kas nepieciešama, lai iegūtu aizdevuma nākamo maksājumu.
Atēnas ir lūgušas dot tām vairāk laika reformu īstenošanai. Grieķijas valdība jau prezentējusi budžeta likumprojektu, kas nākamgad paredz 7,8 miljardu eiro (5,4 miljardu latu) ietaupījumus, bet ES, SVF un ECB revidenti uzskata, ka šo pasākumu apjomam nepieciešams veidot 9,2 miljardus eiro (6,4 miljardus latu). Starptautiskie aizdevēji arī prognozē, ka Grieķijas ekonomika 2013.gadā saruks par vairāk nekā 4%, bet valdība lēš 3,8% kritumu.