Pašreizējie plāni paredz, ka tiem 3,6 miljoniem iebraucēju, kas šobrīd strādā Lielbritānijā, būs jāpiesakās pastāvīgā iedzīvotāja statusam. Tas jāizdara līdz 2020. gada beigām, turklāt neatkarīgi no tā, vai tiks panākta vai netiks panākta Brexit vienošanās.
Ja ES un Lielbritānija radīs kompromisu, ES valstu pilsoņi, kuri Lielbritānijā ieradīsies divu gadu pārejas periodā - no 2019. gada marta līdz 2021. gada martam, arī drīkstēs strādāt Lielbritānijā, taču arī šajā gadījumā, protams, būs jāreģistrējas, raksta EUObserver.
Gadījumā, ja vienošanās netiek panākta, Nouksa norādīja, ka jau piecu mēnešu laikā no šī brīža, proti - nākamā gada martā - tiks iedarbināta imigrācijas kontrole.
"Ja kāds iebraucējs nebūs iepriekš bijis Lielbritānijā pirms nākamā gada marta beigām, darba devējiem būs jāgarantē, ka šie cilvēki tiek rūpīgi pārbaudīti un jāpierāda, ka viņi ir tiesīgi strādāt Lielbritānijā," norādīja Nouksa un piebilda: "Mēs sagaidām no darba devējiem, ka viņi paši pārliecināsies, vai drīkst nodarbināt šos cilvēkus."
Viņa bilda, ka situācija jāvērtē pragmatiski, bet uzsvēra: "Tie ES valstu pilsoņi, kuriem ir tiesības šeit uzturēties, būs laipni lūgti to darīt."
Nouksas komentāri ieskicē nostājas maiņu imigrācijas jautājumos "post-Brexit" periodā - iepriekš netika minēts, ka darba devējiem būs jāgarantē savu darbinieku pārbaudes. Nouksa konkrēti neatbildēja uz komisijas parlamentāriešu jautājumiem, tieši par kādām pārbaudēm ir runa. Viņa norādīja, ka šobrīd no aptuveni 3,6 miljoniem viesstrādnieku vien apmēram 650 tūkstoši ir ieguvuši vai pieteikušies pastāvīgā iedzīvotāja statusam, tādējādi gadījumā, ja imigrācijas kontrole tiks uzsākta jau no nākamā gada marta, lielākā daļa viesstrādnieku nespētu pierādīt, ka pastāvīgi uzturējušies Lielbritānijā.
Nouksas paustais komisijas deputātus neapmierināja - leiboristu pārstāve Ivete Kūpera atzinās, ka ir satraukta par ministres teikto: "Vai nu būs sistēma, kas praksē nedarbojas un darba devēji to nevar likt lietā, vai arī nāksies pieņemt, ka uz cilvēkiem, kas te ieradīsies pēc 2019. gada marta, attieksies tādi paši noteikumi kā uz tiem, kas te jau ir."
Parlamentāriete Keita Grīna aicināja ministri nevilcināties un laikus plānu darīt zināmu darba devējiem, "kas ir tas, ko ministrija no viņiem sagaida - kādas pārbaudes būs jāveic".
loģiski
Norvēģis
TrollisJT