Kabineta sēdē Brexit ministrs Deivids Deiviss kolēģiem norādīja, ka "sagatavošanās darbi pēdējo mēnešu laikā ievērojami paātrinājušies".
Valdības departamenti izstrādā detalizētus plānus aptuveni 300 politikas jomās, kas katrs tiek gatavots dažādu sarunu iznākuma variantiem, kā arī izstāšanās scenārijam bez vienošanās, atreferējot kabineta sēdi, pavēstīja premjerministres Terēzas Mejas pārstāvis.
Plānos tiek iestrādāti detalizēti grafiki gan jaunu darbinieku pieņemšanai un apmācībai, gan datorsistēmu izstrādei, gan nepieciešamo likumprojektu sagatavošanai.
Piemēram, nodokļu iekasēšanas un muitas dienests plāno nākamgad pieņemt darbā trīs līdz piecus tūkstošus jaunu darbinieku, lai sagatavotos brīdim, kad Lielbritānija atstās ES kopīgo tirgu un muitas ūniju.
Jau tagad visās valdības struktūrās izveidoti aptuveni 3000 jaunu štata vietu, tostarp pieņemti darbā 300 juristi.
"Šie plāni pastāvīgi rodas un tiek uzlaboti, lai nodrošinātu maksimālu gatavību Brexit pirmajā dienā," piebilda Mejas pārstāvis.
Jau iepriekš valdība paziņojusi, ka Brexit sagatavošanās darbiem, tostarp divu jaunu ministriju izveidošanai, atvēlēti 662 miljoni mārciņu (753 miljoni eiro), norādot, ka nepieciešamības gadījumā tiks piešķirti papildus līdzekļi.
Pirmdien tika publicēts to 58 tautsaimniecības nozaru saraksts, kurās izvērtēta Brexit seku ietekme, taču sagatavotos ziņojumus valdība atteikusies publicēt.
Izvērtētās nozares, sākot ar reklāmu un lauksaimniecību un beidzot ar farmāciju, mazumtirdzniecību un tūrismu, veido aptuveni 88% no kopējās Apvienotās Karalistes ekonomikas.