«Eiro kā mūsu kopīgā valūta padarījusi Eiropu spēcīgāku,» uzsvēra A. Merkele. Eiropa esot droša, ka jaunā vienošanās, kas valstīm liek sabalansēt budžetus, izvēlēta kā pareizākais risinājums. Līgums paredz, ka palīdzību no glābšanas fonda varēs saņemt tikai tās valstis, kas parakstīs jauno vienošanos.
A. Merkeles pausto atzinīgi novērtēja premjers V. Dzjabao. Viņš solīja apsvērt lielāku iesaisti Eiropas glābšanas fondā, taču izvairījās no sīkākiem komentāriem.
«Ķīnu visvairāk satrauc Eiropas banku sistēmas stabilitāte, kas tieši ietekmē Ķīnas tirdzniecību,» finanšu eksperte Džana Biņa no Ķīnas Sociālo zinātņu akadēmijas norādīja AP. Analītiķi jau pirms vizītes brīdināja, ka konkrētas vienošanās velti gaidīt: tā vairāk nepieciešama uzticības stiprināšanai.
Taču premjers atturējās no atbalsta A. Merkeles aicinājumam pastiprināt sankcijas pret Irānu. Kanclere mudināja Ķīnu izmantot savu ietekmi, lai «liktu Irānai saprast, ka pasaulē nav vajadzīga vēl viena kodollielvara». Turpretim V. Dzjabao norādīja, ka Ķīna nedomā pārtraukt Irānas naftas importu, kā Eiropa. Viņš uzsvēra, ka Ķīna iebilst rietumvalstu centieniem «politizēt normālas tirdzniecības attiecības».
«Enerģētikas sankcijas pret Irānu tikai vairos naftas cenu kāpumu pasaulē un kavēs globālās ekonomikas atgūšanos. Manuprāt, tieši tādēļ Ķīna neatbalsta stingrākas sankcijas pret Irānu,» Li Sjanans no Ķīnas Starptautisko studiju institūta skaidroja ziņu aģentūrai Reuters.