Pirmkārt, paredzēts runāt par Lielbritānijā dzīvojošo ES pilsoņu un ES dzīvojošo britu pilsoņu tiesību saglabāšanu. Otrkārt, par ES prasību Lielbritānijai samaksāt 60 miljardu eiro daļu ES budžetā. Treškārt, par to, kas Brexit dienā notiek ar Lielbritānijas precēm ES veikalos. Ceturtkārt, Deivisa un Barnjē vietnieki Olivers Robins un Sabīne Veianda pievērsīsies problēmām, kuras radīsies uz robežas, kas nodalīs Īriju no Apvienotās Karalistes sastāvā esošās Ziemeļīrijas.
Paredzams, ka vēl trīs sarunu nedēļas, ko pārtrauks iekšējās ES konsultācijas, lai koordinētu 27 valstu valdību viedokli, notiks no augusta beigām līdz oktobra sākumam, raksta Fortune. Barnjē izteicis cerību, ka tad būs panākts "nozīmīgs progress" karalistes un ES "šķiršanās" prioritātēs un ES līderi dos viņam mandātu sākt sarunas par nākotnes brīvās tirdzniecības vienošanos starp abām pusēm.
Gan Deiviss, gan Lielbritānijas premjerministre Terēza Meja pēdējo mēnešu laikā centušies panākt, lai sarunas par tirdzniecības nosacījumiem sāktos nekavējoties, taču viņiem nācās piekāpties ES pieprasītajai sarunu secībai. Tiesa, ES puse piekritusi, ka tirdzniecības sarunas var sākties laikā, kad līdz galam vēl nav panāktas vienošanās par citiem šķiršanās jautājumiem.
Visu rakstu lasiet laikraksta Diena otrdienas, 18. jūlija, numurā!