62 gadus vecā Ponsati pati ieradās policijas iecirknī Edinburgā pirms paredzētās tiesas sēdes saistībā ar apsūdzībām par dumpi Katalonijas neatkarības referenduma laikā.
Neliela demonstrantu grupa ar Katalonijas un Skotijas neatkarības karogiem un plakātiem sveica viņi pie Sentleonardas policijas iecirkņa.
Pati Ponsati Spānijas izvirzītās apsūdzības raksturojusi kā "vajāšanu ar politisku motivāciju".
"Uzskatām, ka šī ir izdošanas procesa ļaunprātīga izmantošana," pie policijas iecirkņa sacīja viņas advokāts Āmers Anvars.
"Dumpis kā noziegums ir 16.gadsimta pārkāpums," viņš piebilda, ka norādot, ka Skotijā tas ir atcelts jau sen.
"Mēs pret to cīnīsimies, balstoties uz to, ka, atgriežoties Spānijā, tiks pārkāptas Klaras cilvēktiesības," teica advokāts.
Gaidāms, ka Ponsati advokāti lūgs viņas atbrīvošanu pret drošības naudu.
Spānija pirmo reizi Sentedrūsas universitātes zinātnieces izdošanu mēģināja panākt pērn.
Tomēr Spānijas Augstākā tiesa jūlijā pēkšņi atcēla izsludināto viņas un vairāku citu katalāņu separātistu līderu Eiropas un starptautisko aizturēšanas orderi.
Savukārt šogad 14.oktobrī Spānijas Augstākā tiesa piesprieda cietumsodu deviņiem katalāņu separātistu līderiem, kā arī izdeva jaunu Ponsati aizturēšanas orderi.
Katalonijas valdība 2017.gada 1.oktobrī sarīkoja referendumu, kurā vairums dalībnieku atbalstīja Katalonijas neatkarību, un reģionālais parlaments 27.oktobrī nobalsoja par neatkarības pasludināšanu no Spānijas. Spānijas Senāts drīz pēc tam nobalsoja par tiešās pārvaldes atjaunošanu Katalonijā, Spānijas premjerministrs Marjano Rahojs atlaida Karlesa Pudždemona vadīto Katalonijas valdību un reģiona parlamentu, izsludinot jaunas reģionālās vēlēšanas, kas tomēr nespēja samazināt spriedzi reģionālās neatkarības aktīvistu un centrālās valdības starpā.