"Mums ir jāsaprot, ka mēs esam vērtību kopiena un mums ir jāizstāv Eiropas modelis." "Parādu krīze aizvien vairāk un vairāk pārtop uzticības krīzē," atzina ministrs. "Būtu izlēmīgi un ļoti nozīmīgi palielināt atklātību un demokrātiju Eiropas institūcijās, un tādēļ es atzinīgi vērtēju priekšlikumu par tiešām vēlēšanām Eiropas Savienībā. Es domāju, ka tā būtu ļoti laba atbilde uz uzticības trūkumu, ar ko mēs šobrīd saskaramies Eiropas Savienībā."
Vestervelles viedoklim pievienojās arī Polijas ārlietu ministrs Radoslavs Sikorskis. "Mēs cenšamies rast veidus, kā padarīt Eiropu demokrātiskāku," sacīja Sikorskis. "Mums ir konkrēti institucionāli priekšlikumi. Augstāko līderu tiešas vēlēšanas ir viena no iespējām."
Eiropas Nākotnes grupā līdzās Vācijai un Polijai ietilpst arī Austrija, Beļģija, Dānija, Francija, Itālija, Luksemburga, Nīderlande, Portugāle un Spānija. Austrijas ārlietu ministrs Mihaels Špindelegers savukārt norādīja, ka tiešās ES līderu vēlēšanas varētu tikt sasaistītas ar Eiropas Parlamenta vēlēšanām, kas notiek reizi piecos gados. "Mums nākotnē vajadzētu aktīvāk pārliecināt ļaudis, ka Eiropa patiesībā ir labs plāns viņu un viņu bērnu nākotnei. Mums vajadzētu vairāk izmantot demokrātiskos instrumentus," mudināja ministrs.