Federālais autolielceļu tīkls ir viens no Vācijas lielajiem vēsturiskajiem lepnumiem. Federālo automaģistrāļu kopgarums sasniedz 12 845 kilometrus (tik gara ir gaisa līnija no Vācijas līdz Čīlei Dienvidamerikā). Tie kopā ar 39 tūkstošiem kilometru federālo autoceļu veido vienu no attīstītākajiem ceļu tīkliem Eiropā.
Vācijas automaģistrāles pasaulē ir pazīstamas arī kā vienīgās, kur nepastāv braukšanas ātruma ierobežojumi, lai gan autovadītājiem tiek ieteikts nepārsniegt ātrumu 130 km/h.
Debates par braukšanas ātruma ierobežošanu Vācijā nesekmīgi notiek jau gadu desmitus. Taču pamazām lielāku pārsvaru gūst tie, kuri pauž viedokli, ka ātruma ierobežojumi palīdzētu glābt cilvēku dzīvību un samazināt videi kaitīgo izmešu daudzumu.
Vācijas automaģistrāļu vēsture gan tiek saistīta arī ar bēdīgi slavenā trešā reiha līdera Ādolfa Hitlera vārdu. Viņš bija kaismīgs autolielceļu tīkla attīstīšanas piekritējs, un tieši viņa valdīšanas gados liela daļa automaģistrāļu tīkla tika uzbūvēta.
Tiesa gan, 1932. gadā uzbūvētās automaģistrāles posmu starp Ķelni un Bonnu atklāja toreizējais Ķelnes mērs Konrāds Adenauers, kurš vēlāk kļuva par Rietumvācijas pirmo kancleru. Šo automaģistrāles posmu, kas tiek dēvēts par A555, ar 1974. gadā ierakstīto dziesmu Autobahn padarīja slavenu pasaulē pazīstamā vācu elektroniskās mūzikas grupa Kraftwerk.