Starp līgumu parakstījušajām ES valstīm ir vairākas valstis, kurās ekonomiskās krīzes dēļ nopietni pieaudzis bezdarba līmenis. Tā pabalstus Vācijā vairāk nesaņems iebraucēji no Grieķijas, Itālijas, Portugāles un Spānijas. Pēc Frankfurter Rundschau rīcībā esošās informācijas, šādi varas iestādes vēlas apturēt imigrantu no nabadzīgajām eirozonas valstīm ierašanos valstī.
Atbilstošs lēmums valsts iestādēm nosūtīts vēl 23. februārī, tomēr zināms par to kļuvis tikai tagad, un dokuments uzreiz kļuva par iemeslu trīdam starp valdošo koalīciju un opozīciju. Sociāldemokrāti un Zaļie asi kritizē valdības taktiku, dēvējot tās rīcību par „Eiropas solidaritātes principa vienpusēju pārkāpšanu”.
Tomēr valdība kritiku noraida. Vācijas Darba ministrijas pārstāvis Jenss Flosdorfs (Jens Flosdorff) oficiāli paziņoja, ka lēmums nenozīmē solidaritātes ar citām ES valstīm pārkāpšanu, bet gan gluži pretēji – pateicoties šim lēmumam sistēma kļuvusi vienota visiem, jo agrāk, piemēram, imigranti no Spānijas saņēma nabadzības pabalstus, kamēr imigrantiem no Polijas tie netika piešķirti. Pēc viņa vārdiem, Vācijai ir nepieciešami kvalificēti ārvalstu darbinieki, kuri nes labumu valsts ekonomikai, taču tajā pašā laikā vācu viesmīlība neparedz ārzemnieku iekļaušanu Vācijas sociālajā sistēmā.