Edgaru un Emīlu, kā mūziķa bērniem "pienākas", jau vecumā, kas rakstāms ar viencipara skaitli, sūtīja mūzikas skolā. Neesot paticis: pēc obligātās skolas vēl jāiet uz mūzikas skolu, mājās tikuši tikai kādos deviņos, un tad jau vairs neatliek laika nekam citam kā mājas uzdevumu sagatavošanai un melodiju sacerēšanai - viņi ar dažām dziesmām kļuva pazīstami jau bērnībā kā grupa Žirafes.
Kauperu bērni esot tipiskais gadījums, kad bērniem tas, ar ko nodarbojas vecāki, nemaz nešķiet pats vilinošākais, ko dzīvē darīt, jo skaitās galīgi nestilīgi, atceras Emīls. Tomēr sanācis citādi. Laiks iet, un nu jau viņi ir gandrīz pieauguši.
Dažreiz jaunie mūziķi, kuri mācās pie pieredzes bagātiem skolotājiem, neviļus sāk pat izskatīties viņiem līdzīgi. Par saviem neklātienes skolotājiem, kuru mūziku Carnival Youth labprāt klausās, līdzās roka klasiķiem Pink Floyd, zinot visus viņu darbības periodus un dalībnieku vārdus, min arī Radiohead, Džeku Vaitu, Interpol, National, Arcade Fire: "Laikam mēs gluži neizskatāmies pēc viņiem, bet kaut kur galvā viņi visi sēž." Mūsu iepriekšējā tikšanās reizē pirms aptuveni pusgada puiši labprāt atzina, ka laikā, kad tapis viņu līdz šim lielākais hits Never Have Enough, daudz klausījušies tieši Arcade Fire, un tā patiešām izklausās pēc kādas līdz šim nezināmas slavenās kanādiešu grupas dziesmas, un viņiem par to nebūt nav jākaunas. Dziesma jau pamanīta arī ārzemēs un izmantota Carlsberg Nordic alus reklāmā, kas tiek rādīta ziemeļvalstīs, un tā nudien ir tik lipīga, ka šī noteikti ir viena no retajām reklāmām, kuras laikā gribas paskatīties uz televizora ekrānu, nevis novērsties. Nupat viņi uztaisījuši un kopā ar savu minialbumu gatavi prezentēt arī paši savu šīs dziesmas videoklipu, kas uzņemts vairākās Latvijas vietās. Jo šī dziesma patiešām var kalpot par nopietnu Carnival Youth lokomotīvi, kam būtu pa spēkam grupu izvilkt plašākos ūdeņos, un šeit lieti noderētu, ja tā tiktu izdota singla platē, lai to varētu atskaņot arī vinila dīdžeji. Par plates formātu viņiem kaut kad nākotnē domas esot gan. "Daudzi ir teikuši, ka tagad mums ir piecas minūtes, lai izsistos. Jo youth, kas nosaukumā, taču nozīmē, ka jādzer, kamēr silts… Vai jāstreb, kamēr karsts."
Prāta vētra daudz koncertē arī Austrumu pusē, bet Kaupera atvasēm gan pagaidām tādu plānu neesot. Viņi nemaz neprot krievu valodu, jo piedzimuši citā laikā, kad jaunieši uzaug ar angļu valodu. Neskatoties uz to, viņiem Krievijā uzradusies kāda fane, kas uztaisījusi interneta lapu, kurā salikts vairāk informācijas, nekā zināms pašiem. Viņi arī pamanījuši, ka tagad latviešu mūziķiem, vismaz dziedot angliski, nav tāda akcenta, kāds tas bija vēl astoņdesmito un deviņdesmito gadu mijā, ko var dzirdēt, piemēram, Lingas un Jauna Mēness dziesmās. Man šķiet, mēs par viņiem vēl dzirdēsim. Un tas nav tikai tāpēc, ka grupā spēlē Renāra Kaupera dēli. Carnival Youth ir draudzīgs kolektīvs, kur katram dalībniekiem ir līdzvērtīga loma un lieli plāni. Pagaidām četrinieks, kad tiks vaļā no skolas, kas atņem daudz laika grupai, gadu nodosies tikai mūzikai un neplāno stāties augstskolās tikai tāpēc, ka tā katram sevi cienošam jaunietim būtu pēc vidusskolas jādara. Un, ja kādā brīdī to darīs, tad lai iegūtu noderīgas zinības, nevis augstākās izglītības papīrus, kas noderētu karjerai. Karnevālisti redz nākotni muzikālajā karjerā un nedomā arī salīdzinoši agri dibināt ģimenes, kā savulaik Renārs ar sievu Agnesi viņu vecumā. Varbūt viņiem izdosies realizēt to, kas Kauperam neizdevās? Jo, lai par tevi uzzinātu ārpus Latvijas, nepietiek aizbraukt nospēlēt pāris koncertu Anglijā, bet jādzīvo busiņā un jāuzstājas visur - kaut vai pāris cilvēku priekšā, kā savulaik darījis arī Stings ar savu grupu The Police.
Visu rakstu par grupas Carnival Youth puišiem lasiet žurnāla Sestdiena 23.maija numurā!
Plašākos ūdeņos gaida haizivis.