Rīgā +20 °C
Trešdiena, 25. septembris
Rauls, Rodrigo

VEF Rīga LBL pusfinālu sāk ar uzvaru pret Barons/Kvartāls

Ceturtdien Hanzas vidusskolas sporta zālē ar mājinieku Barons/Kvartāls zaudējumu pret pašreizējo čempionvienību VEF Rīga sākās Latvijas Basketbola līgas (LBL) pusfinālu cīņas. Vefieši pirmajā mačā izrādījās pārāki ar 108:89.

Pēc pirmās ceturtdaļas baroni atradās vadībā ar 27:26, bet nākamajās 10 minūtēs VEF Rīga atspēlējās un pēc puslaika jau vadību pārņēma savās rokās (51:42). Trešajā ceturtdaļā Barons/Kvartāls sākotnēji nedaudz samazināja starpību, pēc tam ļaujot čempioniem gūt 10 punktus pēc kārtas un pirms pēdējām 10 minūtēm 53:69. Atlikušajā laikā VEF Rīga stabili noturēja un pat palielināja pārsvaru, izcīnot uzvaru ar 19 punktu starpību - 108:89.

Uzvarētājiem 23 punktus guva Dairis Bertāns, bet 22 punkti un 17 atlēkušās Kasparam Bērziņam. Baronu labā 20 punkti lietuviešu leģionāram Deividam Duļķim, bet 17 guva Māris Gulbis.

Pusfināli ritēs līdz vienas komandas divām uzvarām. Nākošā spēle jau piektdien paredzēta Smiltenē, kas šoreiz būs VEF Rīga mājas laukums. Kā zināms, vefieši basketbola popularizēšanas nolūkos savas mājas spēles LBL jau tradicionāli aizvada ārpus Rīgas. Nepieciešamības gadījumā trešais mačs notiks 7.maijā Rīgā.

Regulārajā turnīrā abos mačos pārāki bija VEF Rīga - 84:72 viesos un 107:81 vēl šomēnes Gulbenē notikušajā mājas spēlē.

Barons/Kvartāls izslēgšanas cīņas sāka no 1/4 fināla, kurā abās spēlēs pārvarēja LBL debitantu BK Jēkabpils pretestību.

Tikmēr vēl vienā pārī par vietu finālā sacentīsies Ventspils un Valmieras basketbolisti, kuri pirmo cīņu aizvadīs piektdien Ventspilī.