Rīgā +19 °C
Piektdiena, 20. septembris
Marianna, Ginters, Guntra

Goldensteitas Warriors basketbolisti NBA finālā salauž Džeimsa&Co pretestību

Goldensteitas Warriors komanda pirmdien savā laukumā pārspēja Klīvlendas Cavaliers NBA finālsērijas piektajā spēlē - 129:120, visā sērijā triumfējot ar 4-1. Šis čempionu tituls komandai ir otrais trīs sezonu laikā un piektais vēsturē, bet pērn Warriors zaudēja finālā.

Klīvlenda viesos aizvadīja gana labu spēles sākumu, uzvarot pirmajā ceturtdaļā (37:33), un vēl otrās sākumā esot priekšā ar astoņiem punktiem. Tomēr Warriors, savu līdzjutēju iedvesmoti, aizvadīja teicamu otro ceturtdaļu, gūstot par 15 punktiem vairāk kā viesi, un tiekot priekšā. Pēc puslaika laukuma saimnieki atradās vadībā ar rezultātu 71:60.

Arī otrajā puslaikā laukumā turpinājās līdzvērtīga cīņa, lai gan Warriors praktiski visu laiku saglabāja nelielu, bet gana drošu pārsvaru. Četras minūtes pirms pamatlaika beigām Warriors bija priekšā ar 122:108, un atlikušajā laikā pārsvaru noturēja, svinot izšķirošo uzvaru finālā.

Par spēles galveno varoni kārtējo reizi kļuva Warriors uzbrucējs Kevins Durants - 39 punkti, bet Stefans Karijs pievienoja 34 punktus un desmit piespēles. Tieši Durants tika atzīts arī par visas finālsērijas MVP jeb vērtīgāko spēlētāju.

Tikmēr Klīvlendu no zaudējuma neglāba kārtējā lieliskā Lebrona Džeimsa spēle - 41 punkts, 13 atlēkušās un astoņas rezultatīvas piespēles, 26 punktus pievienoja Kairijs Īrvins, bet par vienu mazāk Dž.R.Smitam.

Zīmīgi, ka abas komandas finālā tikās jau trešo sezonu pēc kārtas. Pirms diviem gadiem Warriors finālā pieveica savainojumu nomocīto Klīvlendu, bet pērn Cavaliers revanšējās, turklāt finālā atspēlējās no nelabvēlīgā rezultāta 1-3.