Rīgā +19 °C
Piektdiena, 3. maijs
Uvis, Gints

Latvijas kadetiem vēsturiska uzvara un EČ pusfināls

Latvijas U-16 puišu basketbola izlase ceturtdien sasniedza savās mājās notiekošā Eiropas čempionāta pusfinālu, labāko četru komandu pulkā iekļūstot pirmo reizi vēsturē.Latvijas kadeti Rīgas Olimpiskajā centrā notikušajā ceturtdaļfināla mačā ar rezultātu 53:39 (11:11, 11:15, 4:17, 10:13) pārspēja Vācijas vienaudžus.

Uzvarētāju rindās rezultatīvākais bija Artūrs Strautiņš, kuram 11 punkti, bet desmit punktus iemeta Roberts Blumbergs. Savukārt deviņus punktus un desmit bumbas zem groziem pievienoja Kārlis Edvarts Garoza, bet astoņi punkti, 12 atlēkušās bumbas zem groziem un četri bloķēti metieni Rodionam Kurucam.Mačs starp abām komandām iesākās ar ļoti līdzvērtīgu dueli, pirmajai ceturtdaļai noslēdzoties ar neizšķirtu 11:11. Otrā ceturkšņa pirmajās četrās minūtēs Latvijai izdevās panākt septiņu punktu pārsvaru (22:15), tomēr turpmākajās minūtēs vācieši prata piecus punktus atgūt, pietuvojoties mājiniekiem līdz viena metiena tiesai. Puslaika izskaņu nedaudz labāk tomēr aizvadīja Latvijas jaunie basketbolisti, ejot pārtraukumā ar četru punktu handikapu - 26:22.Otro puslaiku Latvija iesāka ar iespaidīgu izrāvienu, vairāk kā sešu minūšu laikā neļaujot sāncenšiem gūt nevienu punktu, kamēr paši izvirzījās vadībā ar 39:22. Visas trešās ceturtdaļas laikā mājinieki Vācijai ļāva gūt tikai četrus punktus.Noslēdzošās ceturtdaļas sākumā Latvijai pēc Artūra Strautiņa precīzā tālmetiena izdevās sasniegt jau 18 punktu pārsvaru (48:29), bet pēc tam abas komandas vairākas minūtes nespēja gūt ne punkta. Mazāk kā četras minūtes līdz pamatlaika beigām Latvijas kadeti pēc Rodiona Kuruca trīspunktnieka pirmo reizi sasniedza vismaz 20 punktu pārsvaru (51:29), bet pusotru minūti līdz beigām vācieši bija pietuvojušies līdz 39:53.Tiesa, Latvija tomēr prata izvairīties no lieka uztraukuma un droši nosargāja vēsturisko uzvaru.Latvija Eiropas čempionāta pusfinālā piektdien spēkosies ar Spāniju, kas pirms tam ceturtdaļfināla mačā ar 78:64 (21:10, 10:27, 29:9, 18:18) pārspēja Serbiju.