Piektdiena, 3. maijs
Uvis, Gints

Latvijas U-16 basketbolistes atgriežas Eiropas čempionāta A divīzijā

Latvijas U-16 meiteņu basketbola izlase Tallinā notiekošā Eiropas čempionāta B divīzijas turnīra spēlē par trešo vietu svētdien ar rezultātu 42:35 (10:5, 14:9, 1:10, 8:9, 9:2) pagarinājumā pieveica Portugāles valstsvienību.

Līdz ar to Latvijas kadetes ieguva tiesības nākamajā sezonā spēlēt spēcīgāko sabiedrībā jeb A divīzijā.

Aizvadītajā mačā rezultatīvākā Latvijas komandā ar 13 gūtajiem puktiem un 11 atlēkušajām bumbām bija Ieva Spīgule, bet pārējām basketbolistēm neizdevās sasniegt vismaz desmit punktu robežu.

Nerezultatīvi aizvadītajā pirmajā ceturtdaļā latvietes iekrāja piecu punktu pārsvaru (10:5), bet otrās ceturtdaļas ievadā latvietes panāca deviņu punktu pārsvaru. Turpinājumā Portugāle pietuvojās līdz piecu punktu attālumam, taču pirmā puslaika izskaņu sekmīgāk aizvadīja Latvijas izlase, kas iekrāja desmit punktu pārsvaru - 24:14.

Trešo ceturtdaļu latvietes aizvadīja ļoti neveiksmīgi, jo spēja gūt tikai vienu punktu, kamēr Portugāles basketbolistes pretinieču grozā sameta desmit punktus, līdz ar to pirms pēdējās ceturtdaļas Latvijai bija vairs tikai viena punkta pārsvars - 25:24. Ceturtās ceturtdaļas ievadā Portugāle spēja pārņemt vadību, tomēr latvietes ātri vien atspēlējās un trīs minūtes pirms pamatlaika beigām bija priekšā pretiniecēm ar 33:31. Pāris nākamie uzbrukumi komandām bija nesekmīgi, bet neizšķirtu 33:33 Portugāles izlase panāca pusotru minūti pirms pamatlaika beigām.

Pašā papildlaika ievadā cīņa vēl bija līdzīga, taču turpinājumā Latvijas kadetes nelielu izrāvienu un iekrāja sešu punktu pārsvaru, ko sekmīgi nosargāja līdz mača beigām.

Latvijas kadetes Eiropas čempionāta A divīzijā nav spēlējušas kopš 2008.gada. Pērn tās B divīzijas turnīrā palika trešajā vietā.