Rīgā +19 °C
Piektdiena, 3. maijs
Uvis, Gints

Latvijas U-16 basketbolisti uzvar arī Bosniju un Hercegovinu, nodrošinot pirmo vietu apakšgrupā

Latvijas U-16 puišu basketbola izlase savās mājās notiekošā Eiropas čempionāta trešajā spēlē piektdien Ogrē ar rezultātu 63:55 (13:12, 19:16, 17:12, 15:14) pārspēja Bosnijas un Hercegovinas valstsvienību, tādējādi nodrošinot pirmo vietu apakšgrupā.Latvijas komandas rindās pa 13 punktiem guva Rodions Kurucs un Artūrs Strautiņš.

Savukārt astoņi punkti Roberta Blumberga kontā, kuram arī 11 atlēkušās bumbas.Spēles pirmās minūtes laukumā izvērtās ļoti līdzvērtīgi, komandām cīnoties punkts punktā, tomēr līdz pirmās ceturtdaļas viducim neliels pārsvars piederēja Latvijai (9:8). Pirmo desmit minūšu noslēgumā vienības apmainījās ar vadību cīņā, taču minimālu pārsvaru nosargāja latvieši (13:12). Arī otrais ceturksnis iesākās līdzīgi, valstsvienībām neļaujot pretiniekiem izveidot būtisku atrāvienu uz tablo (16:16). Trīs minūtes līdz puslaika beigām Kārlis Edvarts Garoza panāca Latvijai lielāko pārsvaru mača pirmajā daļā (30:22). Tomēr pārtraukumā ejot Latvijai četru punktu pārsvars (32:28).Otrā puslaikā Latvijas spēlētāji turpināja veiksmīgi darboties abos laukuma galos, gūstot desmit punktus pēc kārtas (42:31). Savukārt līdz noslēdzošās spēles daļas sākumam Latvijai izdevās noturēt salīdzinoši drošu pārsvaru (49:40). Četras minūtes līdz pamatlaika beigām Bosnijai un Hercegovaini izdevās samazināt rezultāta starpību līdz četriem punktiem (49:53), taču pārliecinošāk noslēdzošajās sekundes aizvadīja Latvija, izcīnot panākumu.Kā zināms, turnīra pirmajā mačā Latvija trešdien ar 74:67 sīvā cīņā pārspēja Grieķiju, bet ceturtdien ar 84:62 pārliecinoši apspēlēja Horvātiju. Tikmēr bosnieši vispirms ar 65:64 pārspēja horvātus, bet pēc tam pieveica arī Grieķiju (56:51).Ar trīs panākumiem trijās spēlēs Latvijas nodrošinājusi pirmo vietu B apakšgrupā, kā rezultātā otro posmu latviešiem būs iespējams sākt ar diviem panākumiem kabatā. Otrajā vietā ar divām uzvarām ir Bosnija un Hercegovina, bet trešā ir Horvātija, tikmēr bez uzvarām apakšgrupas spēles aizvadīja Grieķijas valstsvienība.Otrajā posmā Latvija spēkosies ar trīs A grupas labākajām komandām - Lietuvu, Turciju un Serbiju.