Otrdiena, 24. septembris
Agris, Agrita

Maiami Heat ar pirmo mēģinājumu NBA finālā neiekļūst

Cīņa līdz spēles pēdējām sekundēm trešdien norisinājās NBA Austrumu konferences finālsērijas piektajā mačā Indianā, kur vietējie Pacers ar 93:90 prata uzveikt čempionvienību Maiami Heat. Sērijā līdz četrām uzvarām gan vadību ar 3-2 saglabā Maiami, kuru laukumā piektdien notiks sestā spēle.

Aizraujošajā mačā neviena no komandām nebija vadībā ar vairāk kā 11 punktu pārsvaru, bet viss izšķīrās pēdējās sekundēs, kad Heat rezultatīvākais mača spēlētājs Kriss Bošs nerealizēja tālmetienu, bet Pacers no soda metienu līnijas bija pietiekami sekmīgi, lai panākumu nosargātu.

Uzvarētējiem 37 punktus guva Pols Džordžs, 21 no tiem pēdējā ceturtdaļā. Zīmīgi, ka komandas pēdējos 36 punktus spēlē (un visus 29 pēdējā ceturtdaļā) guva tikai Džordžs un Deivids Vests, kuram svarīgajā mačā 19 punktu.

Heat šoreiz ļoti nesekmīgs līdera Lebrona Džeimsa sniegums - nospēlētājās 24 minūtēs viņš guva vien septiņus punktus (karjeras play-off antirekords), iekrājot piecas personiskās piezīmes. Zīmīgi, ka Pacers lielākos izrāvienus spēlē veica tieši bez Heat līdera laukumā. Rezultatīvākais čempionu rindās šoreiz bija jau minētais Bošs (20 punkti 10 atlēkušās), bet pa 18 pievienoja Rašārds Luiss un Dveins Veids.

Heat NBA finālā spēlējuši jau trīs gadus pēc kārtas, pēdējās divās sezonās triumfējot.

Rietumu finālsērijā starp Oklahomasitijas Thunder un Sanantonio Spurs rezultāts ir neizšķirts 2-2.