Trešdiena, 25. septembris
Rauls, Rodrigo

Turcijas un Francijas sieviešu basketbola izlases iekļūst Eiropas čempionāta pusfinālā

Eiropas sieviešu basketbola čempionāta pusfinālā ceturtdien iekļuvušas mājinieces Francijas un Turcijas basketbolistes.Francūzietes ļoti sīvā cīņā ar rezultātu 87:83 (21:22, 17:27, 26:24, 23:20) pieveica Zviedrijas valstsvienību.Pirms mača neapstrīdamas favorītes bija francūzietes, kas finālturnīra laikā nav piedzīvojušas nevienu zaudējumu.

Tomēr Zviedrijas valstsvienība, lai gan Eiropas čempionātā spēlē pirmo reizi kopš 1987.gada, jau ar pirmajām minūtēm izrādīja sīvu pretestību - pat par spīti tam, ka Francijas valstsvienībai piektajā minūtē izdevās panākt 14:4 savā labā. Tomēr zviedrietes nepadevās un zaudēto atguva. Vēl nepilnas trīs minūtes līdz pamatlaika beigām Zviedrija bija vadībā ar 77:73, tomēr iegūto pārsvaru nosargāt nespēja.Rezultatīvākā Francijas rindās bija Selīna Dimerka, kuras kontā 16 punkti. Savukārt Zviedrijas valstsvienībā ar 21 punktu izcēlās Frīda Eldebrinja.Pusfinālā Francija piektdien sacentīsies ar Turciju, kas ceturtdien ar rezultātu 55:41 (14:10, 17:8, 10:15,14:8) pieveica Baltkrievijas valstsvienību.Jau ar cīņas sākumu turcietes ņēma vadības grožus savās rokās, ko pārliecinoši neatlaida līdz pat spēles beigām, lai gan gandrīz divas minūtes līdz trešās ceturtdaļas beigām Baltkrievijas izlasei bija vien četru punktu deficīts.Rezultatīvākā uzvarētājām ar 13 punktiem bija Sazije Ivegina, savukārt desmit punktu un septiņas atlēkušās bumbas Nevrijes Jilmazas kontā. Tikmēr baltkrieviešu labā 12 punktus guva Katirina Sņicina, kura savas komandas rindās vienīgā guva vismaz desmit punktus.Iepriekšējā Eiropas čempionātā, kas 2011.gadā norisinājās Polijā, Turcijas izlase ierindojās augstajā otrajā vietā.Otrajā pusfināla pārī tiksies Serbija un Spānija, kas ceturtdaļfināla mačos trešdien uzveica attiecīgi Itāliju un Čehiju.Savukārt čehietes ceturtdien nodrošināja dalību pasaules čempionātā, jo ar rezultātu 72:68 (24:13, 15:21, 13:13, 20:21) pieveica Itāliju, nodrošinot cīņu par piekto vietu.Tā kā Turcija, kas ir nākamā pasaules čempionāta mājniece, iekļuva Eiropas čempionāta pusfinālā, tad Čehijas un Itālijas pāra uzvarētājai pietika ar uzvaru, lai iegūtu tiesības spēlēt pasaules čempionātā.