Piektdiena, 27. septembris
Ilgonis, Ādolfs

Dinamo zaudē Torpedo un no izbraukuma mājup ved vienu punktu

Rīgas Dinamo hokejisti otrdien Ņižņijnovgorodā ar 2:3 piekāpās vietējai Torpedo komandai, tādējādi piedzīvojot zaudējumu jau trešajā Kontinentālās Hokeja līgas (KHL) izbraukuma spēlē pēc kārtas. Vārtus rīdzinieku labā guva Miks Indrašis un Kaspars Daugaviņš.

Spēles piektajā minūtē, izmantojot Daugaviņa noraidījumu, vadībā izvirzījās mājinieki - vairākumā vārtus pēc Jevgēņija Varlamova piespēles guva Mihails Varnakovs. Savukārt 15. minūtē analogā situācijā, izmantojot Artjoma Černova noraidījumu, vairākumā vārtus pēc Karsuma un džonsona piespēlēm guva Indrašis.

Jāpiebilst, ka 17. minūtē Torpedo vārtsargs Vitālijs Kovaļs atvairīja Džemija Džonsona izpildīto soda metienu. Savukārt nedaudz vēlāk Dinamo vārtsargs Māris Jučers atvairīja pēc Arvīda Rēķa pārkāpuma piešķirto soda metienu, kuru izpildīja jau pieminētais Mihails Varnakovs.

Otrās trešdaļas sākumā cīņa bija līdzīga un nevienai komandai nepiederēja izteikts pārsvars, bet spēles 25.minūtē rīdzinieki palika mazākumā un arī šoreiz zaudēja vārtus, kad Jučeru ar precīzu metienu no zilās līnijas pārspēja Varlamovs. Tiesa, rīdzinieku vārtsargs bija nosegts un īsti neredzēja metiena brīdi. Trīs minūtes vēlāk iespēja realizēt skaitlisko vairākumu bija Dinamo komandai, taču laukuma saimnieki labi spēlēja aizsardzībā un neļāva pretiniekiem radīt bīstamas epizodes savu vārtu tuvumā.

Mača turpinājumā spēle kļuva nedaudz mierīgāka un visi metieni pārsvarā bija no tālienes, līdz ar to Jučeram un Kovaļam nebija problēmu tos atvairīt. Divas minūtes pirms otrās trešdaļas beigām Torpedo komanda pieļāva kļūdu un par skaitliskā sastāva pārkāpumu palika mazākumā, taču Latvijas kluba spēlētāji vairākumā neizveidoja nevienu bīstamu metienu pa Kovaļa sargātajiem vārtiem, līdz ar to pēc divām trešdaļām rīdzinieki atradās iedzinējos ar 1:2.

Spēles 3.perioda sākumā rīdziniekiem trīs reizes pēc kārtas nācās aizsargāties mazākumā, taču Torpedo nespēja gūt trešos vārtus. Perioda vidū vairākumā jau nokļuva Dinamo un Kaspars Daugaviņš guva savus pirmos vārtus KHL - 2:2! Diemžēl Dinamo prieki ilga tikai 18 sekundes - vienādos sastāvos izcēlās Ruslans Zainuļins, kura noraidījuma laikā vārtus iepriekš guva Daugaviņš. Uzreiz pēc ielaistās ripas vēl vienu vairākumu ieguva Dinamo, bet šoreiz to gūtos vārtos pārvērst neizdevās. Perioda otrajā pusē pārsvars arvien piederēja rīdziniekiem, tomēr spēli glābt vairs neizdevās - 2:3.

Šajā cīņā salīdzinājumā ar iepriekšējo maču Rīgas Dinamo komandā Aleksandra Ņiživija vietā bija pieteikts Gunārs Skvorcovs, kurš spēli uzsāka vienā uzbrucēju trijniekā ar Kasparu Daugaviņu un Aleksandru Žirū.

Tādējādi Rīgas Dinamo visās trīs izbraukuma spēlēs šajā sērijā piedzīvoja zaudējumus, mājup vedot tikai vienu no maksimāli iespējamajiem deviņiem punktiem. Piecas no turpmākajām sešām spēlēm notiks Arēnā Rīga. Pirmajā no tām piektdien Dinamo tiksies ar Maskavas Spartak.

KHL regulārais čempionāts. 2012.gada 25.septembris, Ņižņijnovgoroda.

Ņižņijnovgorodas Torpedo - Rīgas Dinamo 3:2 (1:1; 1:0; 1:1)

Vārti: 4:38 Varnakovs (Varlamovs, vair.) 1:0; 14:02 Indrašis (Karsums, Džonsons, vair.) 1:1; 25:47 Varlamovs (Vasiļjevs, vair.) 2:1; 48:33 Daugaviņš (vair.) 2:2; 48:51 Zainuļins (Potapovs, Ugarovs) 3:2

Vārtsargi: Kovaļs - Jučers

Metieni: 28-46

Soda minūtes: 10-10