Rīgā +16 °C
Sestdiena, 28. septembris
Sergejs, Svetlana, Lana

papildināta - Latvijas regbija izlase piedzīvo sakāvi spēlē pret Maltu

Spēle pagāja ar Maltas regbistu pārsvaru, taču iespējas gūt punktus "Daugavas" stadionā bija arī mājiniekiem, aģentūru BNS informēja Latvijas Regbija federācijā. Pirmajā puslaikā Kristaps Bērziņš netrāpīja divus soda sitienus, un pārtraukumā viesi devās ar 8:0 pārsvaru. Otrajā puslaikā vairākas reizes Latvijas izlases uzbrukums apsīka apmēram piecus metrus no pretinieku ieskaites laukuma, taču rezultatīvs noslēgums laukuma saimniekiem izpalika.
Latvijas regbija izlase sestdien Rīgā ar 0:28 zaudēja Maltai Eiropas Nāciju kausa izcīņas spēlē, sarežģījot sev uzdevumu saglabāt vietu turnīra 2A divīzijā.

"Momenti mums bija, taču laikam šodien nebija īsti mūsu diena. Ja runājam par izlases bālo sniegumu, tad tās ir Latvijas čempionāta sekas. Šogad mums valsts meistarsacīkstes nebija vajadzīgajā līmenī. Spēlētāji ir pieraduši spēlēt ar pusspēku, mierīgi, bez lieka sasprindzinājuma. Puse komandas komandas šodien laukumā burtiski apstājās, bet otra puse vienkārši negribēja spēlēt," kritisks pēc zaudējuma bija Latvijas izlases galvenais treneris Vladimirs Ņikonovs.

"Izlasē jāveic vēl lielākas reformas. Jāiesaista vēl vairāk jaunie spēlētāji, citādi izlases pussastāvam nebija vēlēšanās uzvarēt. Klubos viņi spēlē, bet izlasē – vienkārši stāv. Kad otrajā puslaikā zaudējām trīs piezemējumus, no mūsu puses bija ļoti slikta bumbas kontrole."

Vēl vienā 2A divīzijas spēlē Zviedrija ar 24:18 pārspēja Horvātiju, nostiprinoties turnīra tabula līderpozīcijās. Ar horvātiem Latvijai jāspēlē nākamā spēle 5.novembrī Splitā. Situācija Eiropas Nāciju kausa izcīņas 2A divīzijā: Zviedrija 24 punkti (6 spēlēs), Lietuva 18 (5), Malta 12 (5), Latvija 7 (5), Horvātija 6 (5).

Vladimirs Ņikonovs jau iepriekš rēķinājas, ka pret Maltu spēlēs daudz jaunu regbistu. Komandai bija jāiztiek bez pieredzējušajiem Ulda Saulītes un Jurija Baranova, kurus svētdien Krasnojarskas "Jeņisej-STM" sastāvā gaida izšķirošā cīņa par Krievijas čempionu titulu. Taču izlases vadība cer, ka Saulīte un Baranovs varēs pievienoties valstsvienībai nākamajā spēlē 5.novembrī izbraukumā Splitā pret Horvātiju.

Eiropas Nāciju kausa turnīrs beigsies 2012.gada pavasarī, kad Latvija 28.aprīlī uzņems Lietuvu, bet 5.maijā viesosies pie grupas līderiem zviedriem.