Ceturtdiena, 18. aprīlis
Laura, Jadviga

Neimaram četri vārti, Kavani atkārto Ibrahimoviča rekordu PSG graujošā uzvarā

Brazīlijas futbola zvaigzne Neimars trešdien guva četrus vārtus un divas reizes asistēja partneriem, savukārt urugvajietis Edinsons Kavani atkārtoja zviedra Zlatana Ibrahimoviča rekordu, palīdzot Parīzes Saint-Germain (PSG) komandai izcīnīt graujošu uzvaru Francijas čempionāta 21.kārtas spēlē.

PSG savā laukumā ar rezultātu 8:0 (4:0) sagrāva Dijon vienību, čempionātā izcīnot piekto uzvaru pēc kārtas.

Spēles sākumā divus vārtus guva argentīniešu pussargs Anhels di Marija, kurš 15.minūtē panāca 2:0, bet vēl pēc sešām minūtēm pārsvaru trīskāršoja Kavani.

Viņam tas bija 156.precīzais sitiens PSG kreklā, atkārtojot Ibrahimovičam piederošo kluba rezultativitātes rekordu.

Savukārt turpinājumā laukumā spīdēja Neimars, kurš 42.minūtē panāca 4:0, bet vēl trīs vārtus iesita otrajā puslaikā, cīņas 83.minūtē realizējot 11 metru soda sitienu. Zīmīgi, ka Neimaram dodoties izpildīt "pendeli", PSG līdzjutēji pauda neapmierinātību, par to, ka soda sitiens nav uzticēts Kavani, kurš līdz ar to netika pie iespējas labot kluba rekordu.

Tāpat Neimars asistēja Di Marijas otro vārtu guvumā, kā arī 77.minūtē palīdzēja izcelties Kilianam Mbapē.

Neimars iepriekšējo maču izlaida ribu traumas dēļ, bet tagad atgriezās ar savu līdz šim rezultatīvāko sniegumu PSG rindās.

Parīzes klubs saglabāja 11 punktu pārsvaru pār tuvākajiem sekotājiem kopvērtējumā.

Tikmēr uz otro vietu pakāpās Lionas Olympigue, kas viesos ar 2:0 (1:0) uzvarēja "Guingamp", bet trešā tagad ir Marseļas Olympique, jo otrdien mājās ar 2:0 (0:0) uzvarēja Strasbourg futbolistus.

Vēl vienā otrdien notikušā spēlē Monaco mājās spēlēja neizšķirti 2:2 (1:0) ar Nice.

Tikmēr trešdien uzvaru izcīnīja turnīra pastarīte Metz, kuras sistēmā ir latviešu pussargs Jānis Ikaunieks. Šī komanda mājās ar 3:0 (2:0) pārspēja Saint-Etienne vienību, tiekot pie ceturtā uzvara šīs sezonas čempionātā.

Jau vēstīts, ka Metz galvenais treneris Frederiks Hancs ar Ikaunieku nerēķinās.

Francijas čempionāta kopvērtējumā PSG ar 56 punktiem 21 spēlē ir pirmajā vietā, kamēr 45 punkti ir Lionas Olympique rērķinā, bet vēl attiecīgi pa punktam mazāk ir Marseļas Olympique un Monaco komandām.