Rīgā +18 °C
Piektdiena, 27. septembris
Ilgonis, Ādolfs

ASV tikai papildlaikā uzveic kazahus, Čehija sagrauj Itāliju

Pasaules hokeja čempionāta piektdienas agrajās spēlēs pie uzvarām tika ASV un Čehijas hokejisti. Amerikāņi tikai papildlaikā ar 3:2 salauza Kazahstānas pretestību – kazahiem tas bija pirmais nopelnītais punkts piecās spēlēs. Tikmēr čehi pārliecinoši ar 6:0 sagādāja kārtējo sagrāvi Itālijai.

Rezultātu ASV spēja atklāt vien spēles otrajā pusē, kad 35.minūtē vārtus guva Džei Tī Brauns. Uz to ar precīzu metienu drīz vien  atbildēja Konstantīns Puškarjovs. Identiska situācija atkārtojās trešajā periodā – 45.minūtē Džastins Folks vēlreiz izvirzījā vadībā amerikāņus, bet nepilnas piecas minūtes pirms pamatlaika beigām neizšķirtu izrāva Talgats Žailauovs. Nieka 22 sekundes pirms papildlaika beigām otro reizi mačā izcēlās Folks – ASV uzvara ar 3:2, tācu tikai divi punkti turnīra tabulā. Metienu attiecība šajā spēlē bija graujoša – 50:19 ASV labā.

Čehi jau 1.periodā panāca 2:0, bet 2.perioda aptuveni piecu minūšu laikā vēl trīs reizes pārspēja Itālijas vārtsargu Tomasu Tragustu. Punktu mačam pielika Martins Erats, kurš tikko pievienojies izlasei no NHL – 6:0. Divas ripas čehiem iemeta Petrs Časlava.

Pasaules čempionāts hokejā. Rezultāti, 11.maijs.