Rīgā +16 °C
Pirmdiena, 23. septembris
Vanda, Veneranda, Venija

Latvijas klubs Rīgas Dinamo Kontinentālās hokeja līgas (KHL) regulārā čempionāta spēlē svētdien savā laukumā ar rezultātu 2:3 (0:2, 1:0, 1:1) zaudēja latviešu aizsarga Oskara Bārtuļa pārstāvētajai Kazahstānas komandai Astanas Baris, lai arī mača gaitā lielākoties baudīja teritoriālo un vārtu gūšanas iespēju pārsvaru.

Rīgas klubam šis bija trešais zaudējums pēc kārtas un astotais pēdējās deviņās spēlēs. Rietumu konferencē komanda ar 19 spēlēs izcīnītajiem 18 punktiem saglabā 12.pozīciju.Rīgas_ Dinamo _rindās šajā mačā izcēlās Andris Džeriņš un Marcels Hosa, bet Baris komandas labā divus vārtus guva Brendons Bočenskis. Reizi viesu rindās precīzs bija Romāns Starčenko.

Spēles pirmajās minūtēs Dinamo komanda laukumā darbojās ļoti pārliecinoši, izdarot vairākus metienus pa Jāna Laco sargātajiem vārtiem. Apņēmīgie uzbrukumi gan piektajā minūtē noveda pie kļūdas pretinieku nosegšanā, kas ļāva Bočenskim izrauties ātrajā uzbrukumā, tā noslēgumā pārspējot Edgaru Masaļski un atklājot cīņas rezultātu. Arī pēc šī pavērsiena iniciatīva piederēja Dinamo komandai, kuras rindās labāko vārtu gūšanas iespēju neizmantoja Miķelis Rēdlihs.

Pēc ilgstošas ripas pieturēšanas Baris aizsardzības zonā bīstami pa vārtiem meta slovāks Marcels Hosa un krievs Pjotrs Sčastļivijs, bet brīdi vēlāk Māra Bičevska piespēli vārtos centās pārvirzīt Miks Indrašis. Pārspēt Laco centās arī Roberts Bukarts, bet otrā laukuma galā pēc vēl viena pretuzbrukuma tuvu saviem otrajiem vārtiem bija Bočenskis. Neilgi pēc tam Baris komandai izdevās pirmais ilgstošais uzbrukums Dinamo aizsardzības zonā, kas noslēdzās ar precīzu Starčenko metienu Masaļska sargāto vārtu tuvajā stūrī. Trešdaļas izskaņā Baris varēja gūt trešos vārtus, bet noslēdzošajā pusotrā minūtē savu komandai paguva glābt gan Masaļskis, gan Laco.

Otrās trešdaļas ievadā aktīvi uzbrukumā centās spēlēs abas komandas, tomēr pārsvars ātri vien nonāca Dinamo hokejistu pusē, vienībai nopelnot pirmo vairākumu mačā. To rīdziniekiem izdevās ātri realizēt, kad pēc ilgas Bukarta individuālās spēles viņa piespēlētā ripa atrada vārtu guvēju Džeriņu. Pēcāk abas komandas iesaistījās ļoti skatāmā un uzbrūkošā hokejā, laika gaitā vairākās epizodēs savas komandas glābjot Masaļskim un Laco. Trešdaļas 13.minūtē rīdzinieki pēc Čārlza Genoveja noraidījuma pirmoreiz palika mazākumā, kuru gan veiksmīgi izturēja.

Četras ar pusi minūtes pirms trešdaļas beigām ļoti tuvu gūtiem vārtiem bija Līnuss Videls, bet mazliet vēlāk otrā laukuma galā Dinamo aizsargi vien pēdējā mirklī liedza viesiem apdraudēt vārtus no ļoti bīstamas pozīcijas. Pēdējās minūtes pagāja ar nospiedošu Dinamo vienības pārsvaru, noslēdzošajās sekundēs teicamu izdevību neizmantojot Genovejam, kurš nespēja raidīt ripu tukšā vārtu stūrī.

Dinamo komandai trešās trešdaļas sākumā neizdevās turpināt iepriekš uzsākto ofensīvu. Vairākās epizodēs labi vārtos darbojās Masaļskis, tomēr trešdaļas piektajā minūtē savu viesi panāca, kad pēc cīņas pie vārtiem un ripas lidojuma trajektorijas mainīšanas otro reizi izcēlās Bočenskis. Dinamo centās atkal pārvirzīt spēli pie sāncenšu vārtiem, tomēr pie katras veiksmīgās izspēles labi vārtos darbojās Laco. Mājinieku centieni atspēlēties apsīka astoņas minūtes pirms spēles beigām, kad noraidījumu izpelnījās Kaspars Saulietis, bet 49 sekundes vēlāk noraidīts tika arī Bičevskis, atstājot savu komandu trijatā.

Mazākumu laukuma saimniekiem izdevās izturēt, līdz spēles beigām paliekot piecām minūtēm. Mazliet vēlāk divreiz viena pretinieku izgājiena laikā savu komandu glāba Masaļskis, bet drīz pēc tam vienus vārtus Dinamo komandai atguva Hosa, kurš meta precīzi pēc acīgas Genoveja piespēles. Pāris uzbrukumus vēlāk no ļoti labas pozīcijas neprecīzi meta Miķelis Rēdlihs, bet atbildes uzbrukumā viesi trāpīja pa Masaļska sargāto vārtu stabu. Nepilnas divas minūtes pirms mača beigām noraidīts par spēli ar augstu paceltu nūju tika Saulietis

Minūti pirms cīņas beigām Masaļskis tika nomainīts, atstājot Dinamo vārtus tukšus. Izcelties vēlreiz varēja Hosa, tomēr ripa slīdēja vārtiem secen. Atlikušajās sekundēs mājinieki vārtu gūšanas iespējas vairs neradīja.

Slimības dēļ rīdziniekiem šajā spēlē nepalīdzēja uzbrucējs Lauris Dārziņš, bet ierindā pirmoreiz kopš 1.oktobra atgriezušies Krišjānis Rēdlihs un slovāku aizsargs Milans Jurčina.

Trīs mājas spēļu sērijas turpinājumā Rīgas Dinamo otrdien uzņems Latvijas izlases aizsarga Artūrs Kuldas pārstāvēto Ufas Salavat Julajev, bet pēc tam ceturtdien spēkosies arī ar Omskas Avangard.

Pēdējo nedēļu laikā rīdzinieki nevar lepoties ar labiem rezultātiem, jo deviņu maču laikā izcīnīta tikai viena uzvara, kas licis zaudēt savas pozīcijas Rietumu konferences kopvērtējumā.

Piektdien norisinājās kluba padomes sēde, kurā komandas rezultāti līdz šim aizvadītajā sezonā tika atzīti par neapmierinošiem.

Tiesa, šonedēļ saistībā ar Rīgas Dinamo parādījās arī kāda pozitīva informācija, jo izskanēja ziņas, ka komandas spēlētāji beidzot ir saņēmuši algas par sezonas sākumu.