Rīgā +19 °C
Piektdiena, 20. septembris
Marianna, Ginters, Guntra

Latvijas hokejisti pārbaudes mačā bez ierunām piekāpjas Krievijas olimpiskajai izlasei

Latvijas hokeja valstsvienība, turpinot gatavošanos maijā gaidāmajam pasaules čempionātam, sestdien pirmajā pārbaudes mačā Arēnā Rīga ar 0:5 (0:2, 0:3, 0:0) zaudēja Krievijas olimpiskajai izlasei.

Jau ar šī mača pirmajām minūtēm izpaudās izteikts Krievijas izlases pārsvars. Tas viesiem deva rezultātu, jo pirmās trešdaļas otrajā pusē pa vārtu guvumam Antonam Burdasovam un Ivanam Teleginam. Tikmēr Latvijas izlasei bija nopietnas problēmas ar vārtu gūšanas iespēju izveidošanu.

Krievijai turpinot dominēt, tā otrajā periodā guva vēl trīs vārtus, kad divreiz atzīmējās Sergejs Šumakovs, bet reizi precīzs bija Anatolijs Goļiševs. Savukārt mājinieki pirmo reālo vārtu gūšanas iespēju radīja vien otrajā periodā, taču trešajā trešdaļā mājinieki jau spēlēja aktīvāk, vairākkārt traucējot krievu vārtsarga Andreja Karejeva modrību.

Lai arī mača izskaņā Latvijas izlase varēja spēlēt arī vairākumā, goda vārtus gūt tomēr neizdevās. Piecas sekundes pirms pamatlaika beigām noraidījumu nopelnīja Vitālijs Pavlovs, tāpēc Krievijas izlase nekautrējās nomainīt vārtsargu pret sesto laukuma spēlētāju. Tādā veidā viesi gandrīz guva savus sestos vārtus, taču ripa atsitās pret vārtu stabu.

Latvijas hokeja izlases sastāvā sestdien debiju piedzīvoja jaunais uzbrucējs Filips Gundars Buncis, kamēr vārtos stājās Jānis Kalniņš. Tikmēr komandas kapteinis Kaspars Daugaviņš, kurš joprojām turpina atkopties no savainojuma, kopā ar treneriem atradās uz vienības soliņa.

Svētdien abas komandas spēkosies atkārtoti, bet sagaidāms, ka tad vārtus sargās Ivars Punnenovs.

Traumas dēļ pasaules čempionātā nepiedalīsies uzbrucējs Miķelis Rēdlihs, turklāt savainoti ir arī Oskars Bārtulis un Krišjānis Rēdlihs.