Piektdiena, 20. septembris
Marianna, Ginters, Guntra

Makdeivids jauno NHL sezonu sāk ar hat-trick, čempioni Penguins - ar zaudējumu

Iepriekšējo divu gadu Stenlija kausa īpašniece Pitsburgas Penguins trešdien Nacionālās hokeja līgas (NHL) 100.sezonu sāka ar zaudējumu papildlaikā, kamēr teicams sezonas ievads izdevās Edmontonas Oilers zvaigznei Konoram Makdeividam, kurš izcēlās ar hat-trick.

Penguins savās mājās papildlaikā ar rezultātu 4:5 (1:2, 1:1, 2:1, 0:1) zaudēja Sentluisas Blues komandai.

Rezultātu pēc Džastina Šulca metiena spēles septītajā minūtē atklāja Penguins, taču vēl līdz pirmā perioda beigām Blues ar Breidena Šena un Koltona Pareiko gūtajiem vārtiem pārņēma iniciatīvu.

Trešā perioda sākumā Sentluisas klubs bija vadībā ar 4:2, tomēr pamatlaika beigu daļā Penguins minūtes laikā atjaunoja neizšķirtu, vārtus gūstot Sidnijam Krosbijam un Konoram Šīrijam. Pamatlaikā uzvarētājs netika noskaidrots, savukārt papildlaikā Blues aizsargs Alekss Pjetrandželo, ar saviem otrajiem gūtajiem vārtiem spēlē, nodrošināja viesiem uzvaru.

Pirms spēles notika svinīgā Stenlija kausa ieguvēju vimpeļa pacelšana pie Penguins mājas arēnas griestiem.

Pitsburgas klubs šosezon var kļūt par pirmo komandu pēdējās četrās desmitgadēs, kura Stenlija kausu izcīnījusi trīs reizes pēc kārtas. Iepriekšējo reizi kas tāds notika aizvadītā gadsimta 80.gadu sākumā, kad Ņujorkas Islanders no 1980. līdz 1983.gadam pie trofejas tika pat četras reizes pēc kārtas.

Tikmēr citā mačā Oilers savās mājās ar 3:0 (1:0, 0:0, 2:0) uzvarēja Kalgari Flames komandu, visus trīs vārtus gūstot iepriekšējās sezonas vērtīgākajam spēlētājam Makdeividam.

Oilers zvaigzne rezultātu atklāja 12.minūtē, bet vēl divas reizes izcēlās trešajā periodā, otro reizi karjerā tiekot pie hat-trick. Divas rezultatīvas piespēles viņam atdeva Leons Draizaitls, bet Oilers vārtsargs Kems Telbots atvairīja 26 pretinieku metienus.

Iepriekšējā sezonā Makdeivids 82 regulārā čempionāta spēlēs izcēlās ar 30 vārtiem un 70 rezultatīvām piespēlēm, kļūstot par līgas rezultatīvāko spēlētāju.

Ar rezultatīvu uzvaru sezonu sāka Toronto Maple Leafs, kas viesos ar 7:2 (3:0, 1:0, 3:2) pārspēja Vinipegas Jets. Toronto kluba rindās ar diviem precīziem metieniem debitēja pieredzējušais Patriks Marlo, kurš komandai pievienojās starpsezonā, pirms tam 19 sezonas pārstāvot Sanhosē Sharks klubu.

Visbeidzot vēl vienā NHL regulārā čempionāta pirmās dienas spēlē Filadelfijas Flyers viesos ar 5:3 (2:2, 1:0, 2:1) uzvarēja Sharks. Šajā mačā ar hat-trick uzvarētāju rindās izcēlās Veins Simondss.

Latviju sezonas ievadā, līdzīgi kā iepriekšējos divus gadus, pasaules labākajā hokeja līgā pārstāvēs tikai Zemgus Girgensons, kurš Bufalo Sabres rindās ceturtdien mājās pret Monreālas Canadiens sāks savu piekto NHL sezonu.

Bertāns: Vēlos spēlēt, un Dubaijā to varēs darīt

Latvijas basketbolists Dāvis Bertāns, kurš pagājušajā nedēļā pievienojās Adrijas līgas jaunpienācējai Apvienoto Arābu Emirātu (AAE) klubam "Dubai", komandu papildinājis, lai atkal varētu izb...