Trešdiena, 25. septembris
Rauls, Rodrigo

PČ hokejā: Francija sensacionāli pārtrauc Krievijas 13 uzvaru sēriju pasaules čempionātos; čehi tikai bullīšos uzvar Dāniju

Pirmo patiešām lielo sensāciju 2013.gada pasaules hokeja čempionātā ceturtdien sagādāja Francijas hokejisti, kuri H grupas mačā ar 2:1 uzveica pašreizējos pasaules čempionus krievus. Pie punkta tika arī Dānijas hokejisti, kuri S grupas mačā ar 1:2 pēcspēles metienos atzina Čehijas pārākumu bet mājinieki zviedri ar 0:3 vakara spēlē piekāpās Kanādai.

Jau pirmais periods šajā mačā parādīja, ka Krievijai nāksies rēķināties ar francūžiem, lai gan vārti tajā gūti netika. Otrā perioda 7.minūtē Aleksandrs Radulovs vispirms nerealizēja piešķiro soda metienu, bet 15 sekundes vēlāk Aleksandrs Perežogins atklāja mača rezultātu. Francijai bija nepieciešamas vien trīs minūtes, lai Damjēns Flerī rezultātu izlīdzinātu, bet perioda pēdējās minūtēs Antuāns Rusels guva otros un, kā vēlāk izrādījās, uzvaras vārtus - 2:1. Lai kā centās Krievija, atlikušajās 23 minūtes šajā spēlē neko mainīt neizdevās - lai gan pēdējās sekundēs krieviem bija vairākas labas izdevības izraut neizšķirtu, bet pašaizliedzīgi aizsardzībā darbojās francūži.

Krievija - Francija 1:2 (0:0; 1:2; 0:0)

Vārtsargs Florians Hardī tika galā ar 28 no 29 Krievijas metieniem, savukārt Vasīlijs Košečkins atvairīja 17 no 19 Francijas raidījumiem. Krievijai tas bija pirmais zaudējums četrās turnīra spēlēs, bet francūžiem otrā uzvara. Pēdējo reizi Krievija pasaules čempionātos zaudējumu bija piedzīvojusi 2011.gadā, pēc tam svinot 13 uzvaras pēc kārtas.

H grupas kopvērtējumā Krievija ar deviņiem punktiem saglabā vadību, tikpat arī ASV, bet par punktu mazāk Somijai. Slovākijai un Francijai tagad ir pa sešiem, Vācijai - četri punkti, seko Austrija (3) un Latvija, kas cīnās bez punktiem. Vēl vienā H grupas mačā plkst.20.15 tiekas Latvijas un Slovākijas hokejisti. Latvijai pēc Francijas uzvaras atlikušajos četros mačos nepieciešami vismaz četri punkti, lai saglabātu vietu elites divīzijā.

Čehija - Dānija 2:1 (0:0; 0:0; 1:1; 0:0; 1:0)

Čehijas hokejisti pirmo reizi mačā Dānijas vārtsargu Simonu Nīlsenu pārspēja vien 47.minūtē, kad precīzi meta Zbineks Mihaleks, bet Dānija neizšķirtu panāca mazāk kā piecas minūtes pirms pamatlaika beigām, kad izcēlās Mortens Poulsens. Atlikušajā pamatlaikā un papildlaika piecās minūtēs uzvarētāju noskaidrot neizdevās, bet pēcspēles metienos bija nepieciešami kopumā 12 mēģinājumi, līdz Zbineks Irgls nodrošināja Čehijas uzvaru.

Zviedrija - Kanāda 0:3 (0:1; 0:2; 0:0)

"Sauso" uzvaru pasaules hokeja čempionāta Stokholmas apakšgrupas spēlē ceturtdien izcīnīja Kanādas izlase, kas ar rezultātu 3:0 (1:0, 2:0, 0:0) pieveica vienu no turnīra saimniecēm Zviedriju. Kanādiešiem pa vieniem vārtiem guva Stīvens Stemkoss, Lūks Šens un Džordans Stāls. Trešajā trešdaļā zviedri "nomētāja" pretiniekus ar 17:5, tomēr atspēlēties viņiem tā arī neizdevās. Kanādas izlases vārtsargs Maiks Smits atvairīja visus 33 pretinieku metienus.a

*- Komanda, punkti (spēlēs), gūtie-zaudētie vārti, vārtu attiecība

Ceturtdaļfinālam pēc viena apļa turnīra kvalificēsies katras grupas četras labākās vienības.