Trešdiena, 25. septembris
Rauls, Rodrigo

Rīgas Dinamo piekāpjas Amur; Cerību kausa ieguvējs noskaidrosies ceturtajā spēlē trešdien

Ar pirmo mēģinājumu Cerību kausu vēl iegūt neizdevās - otrdien Rīgas Dinamo tālajā Habarovskā ar 1:2 piekāpās vietējiem Amur hokejistiem, pārtraucot piecu uzvaru sēriju Cerību kausā. Rīdziniekiem ar vienīgo precīzo metienu izcēlās Andris Džeriņš, bet vārtus Amur labā guva Dmitrijs Tarasovs un Jevgēņijs Orlovs. Trešdien plkst.10 turpat Habarovskā notiks izšķirošā sērijas ceturtā spēle.

Spēli abas komandas sāka ļoti aktīvi, tomēr neliels pārsvars piederēja mājiniekiem Amur. Ilgi nebija jāgaida, kad jau mača 3.minūtē Dmitrijs Tarasovs pēc teicamas piespēles no aizvārtes atklāja rezultātu. Pēc pavisam neilga brītiņa Dinamo palika mazākumā, kad noraidījumu par pretinieka grūšanu bortā izpelnījās Pols Šehura. Divas minūtes izturēt izdevās, bet nu jau komandas pēc Amur hokejista noraidījuma nonāca mainītās lomās. Amur mazākumā izveidoja bīstamu uzbrukumu, taču Telkvista vārti palika neskarti.

Mājinieki turpināja spiest uz Dinamo vārtiem arī perioda otrajā pusē, sagādājot rīdzinieku aizsargiem daudz galvassāpju. Tiesa, arī Dinamo centās radīt ko bīstamu arī pie Kuzņecova sargātajiem vārtiem, kas epizodiski arī izdevās. 15.minūtē asā pretuzbrukumā pret Kuzņecovu izskrēja divi Dinamo hokejisti un Andris Džeriņš rezultātu izlīdzināja - 1:1! Atkārtojumā varēja manīt, ka Džeriņš šajā brīdī centās piespēlēt Robertam Bukartam, taču izdevās vēl labāk - ripa pretinieku vārtos. Ar šādu rezultātu arī noslēdzās cīņas pirmās 20 minūtes, lai gan Gunārs Skvorcovs vēl pēdējās sekundes varēja izvirzīt vadībā Dinamo.

Otrais periods sākās ar asinīm uz ledus - ripa trāpīja pa seju Jēkabam Rēdliham, kurš ar mediķu palīdzību bija spiests laukumu atstāt. Vēl pirms tam teicama iespēja gūt vārtus bija Jurim Upītim, kurš pēc teicamas Šehuras piespēles netrāpīja pa ripu. Amur tikmēr centās izdarīt metienus pie pirmās iespējas, bet vārtos lieliski darbojās Telkvists. Zviedrs komandu glāba vairākos ļoti bīstamos Amur uzbrukumos, otrajā periodā esot redzamākā figūra uz ledus. Perioda otrajā pusē jau aktivizējās arī Dinamo, dodot pretsparu Amur spēlei. Diemžēl, kādā no Amur uzbrukumiem Indrašis nogāza pretinieku, atstājot Dinamo mazākumā. To gan izturēt izdevās, taču palikām bez viena no līderiem - arī Polam Šehuram ripa trāpīja pa seju.. Atlikušajā laikā atkal bīstamāki bija laukuma saimnieku uzbrukumi, bet rezultāts vairs nemainījās.

Pēdējās 20 minūtes papildlaikā sākās ar Amur gūtiem vārtiem - pēc neatlaidīgas cīņas vārtu priekšā un Jēkaba Rēdliha uzgrūšanas vārtsargam Jevgēņijs Orlovs ripu tomēr dabūja pāri vārtu līnijai - 1:2. Rīdzinieki atbildēja ar Džeriņa metienu no tuvas distances, pēc kura Amur vārtu priekšā izcēlās asumi. Drīz vien Dinamo trešo reizi mačā palika mazākumā, taču tā sākumā darbojās visai sekmīgi, divas reizes dodoties pretuzbrukumos. Arī savā trešajā mēģinājumā Amur vairākumu realizēt nespēja, bet jau vienādos sastāvos divreiz bīstami apdraudēja Telkvista sargātos vārtus. Turpinājumā spēle bija līdzīga, taču nedaudz vairāk iespēju uzbrukumā tomēr bija rīdziniekiem. Aptuveni trīs minūtes pirms pamatlaika beigām no tuvas distances bīstami meta Bukarts, bet Džonsons atlēkušo ripu vārtos tomēr iedabūt nespēja.

100 sekundes līdz pamatlaika beigām savējos uz apspriedi sauc Ābols. Pēc tam izdevās savērpt pamatīgu karuseli mājinieku zonā, bet metieni savu mērķi nesasniedza. Vārtus atstāja arī Telkvists, tomēr rīdzinieku pēdējā ofensīva nebija sekmīga - zaudējums ar 1:2 un trešdien būs jāspēlē ceturtā spēle.

Trešdien plkst.10 (Latvijas laiks) turpat Habarovskā tiks aizvadīta sērijas ceturtā spēle. Uzvara tajā Cerību kausu nodrošinās rīdziniekiem, bet Amur panākuma gadījumā gadījumā komandas aizvadīs izšķirošo pēcspēles metienu sēriju. Cerību kausa ieguvējs no līgas saņems aptuveni 260 tūkstošus latu, bet fināla zaudētāji - ap 140 tūkstošiem. Tāpat uzvarētāji tiks pie papildu izvēlēm jauno spēlētāju draftā. KHL Cerību kausu izveidoja ar mērķi pagarināt sezonu Gagarina kausa izcīņā neiekļuvušajiem klubiem. Līga komandām apmaksā transporta un tiesāšanas izdevumus šajā turnīrā.

Treneri šīs dienas mačam pieteica septiņus aizsargus un 12 uzbrucējus, un vienīgā izmaiņa salīdzinot ar iepriekšējo spēli bija tā, ka kā septītais aizsargs pieteikts Mārtiņš Porejs. Vārtus sargāja Mikaels Tellkvists.

KHL Cerību kauss. Fināls. 3.spēle. 2013.gada 19.marts. Habarovska, Platinum Arena.

Habarovskas Amur - Rīgas Dinamo - 2:1 (1:1; 0:0; 1:0)

Vārti: 2:12 Tarasovs (Gusevs) 1:0; 14:58 Džeriņš (Bukarts) 1:1; 42:28 Orlovs 2:1;

Vārtsargi: Aleksejs Kuzņecovs - Mīkaels Telkvists

Metieni: 39-25

Soda minūtes: 2-6

Skatītāji: 7100

Dinamo sastāvs: Telkvists (Jučers); Sotnieks - Galviņš, J.Rēdlihs - K.Rēdlihs, Laviņš - cibuļskis, Porejs; Upītis - Šehura - Indrašis, Bukarts - Džeriņš - Džonsons, Skvorcovs - Pavlovs - Meija, Ivanāns - Bičevskis - Biezais.

KHL ietvaros abas komandas tikušās 15 reizes, 10 no tām uzvaru svinot Dinamo. Rīdzinieki Habarovskā spējuši uzvarēt četrās no septiņām spēlēm, lai gan šajā regulārajā sezonā spēli viesos zaudēja - 2:4.

Artis Ābols uz Habarovsku līdzi paņēmis 23 hokejistus, ieskaitot kapteini Mārtiņu Karsumu un jauno vārtsargu Kristeri Gudļevski, kuri gan pirmajam mačam netika pieteikti. Klātienē vienību atbalstīs arī savainotais aizsargs Arvīds Reķis, kuram lauztā rokas pirksta dēļ KHL sezona ir beigusies.

KHL Cerību kauss

KHL Cerību kauss. Fināls. 3.spēle. 2013.gada 19.marts. Habarovska, Platinum Arena.

Dinamo sastāvs: Telkvists (Jučers); Sotnieks - Galviņš, J.Rēdlihs - K.Rēdlihs, Laviņš - Cibuļskis, Porejs; Upītis - Šehura - Indrašis, Bukarts - Džeriņš - Džonsons, Skvorcovs - Pavlovs - Meija, Ivanāns - Bičevskis - Biezais.