Rīgā +5 °C
Pirmdiena, 30. septembris
Menarda, Elma, Elna

Rīgas Dinamo palielina pārsvaru pār Torpedo par vienu punktu

Rīgas Dinamo hokejisti ļoti svarīgā spēlē par iekļūšanu Kontinentālās hokeja līgas izslēgšanas turnīrā piektdien pēcspēles metienu sērijā ar 3:2 (1:0, 0:2, 1:0, 1:0) uzvarēja Ņižņijnovgorodas Torpedo komandu. Rīdzinieki KHL Rietumu zonas turnīra tabulā ieņem astoto vietu – pēdējo, kas garantē vietu Gagarina kausa izcīņā – un apsteidz Torpedo par sešiem punktiem.Nākamo spēli Dinamo aizvadīs svētdien, kad Rīgā viesosies turnīra tabulas septītajā vietā esošais klubs Maskavas CSKA. Piektdienas spēlē maskavieši ar 4:2 pārspēja Minskas Dinamo un apsteidz rīdziniekus par diviem punktiem.

Jau ziņots, ka pēc savainojumu izārstēšanas Dinamo sastāvā šajā ļoti svarīgajā spēlē atgriezies Ģirts Ankipāns. Viņš spēlē kopā ar ierastajiem partneriem Karsumu un Spruktu.

Tieši Ankipāns arī izdarīja pirmo metienu pa viesu vārtiem, mirkli vēlāk viņam piebalsoja Laviņš un Galviņš - tomēr neveiksmīgi. Taču rīdzinieku pirmā ofensīva nebija gara – dažu minūšu laikā divas reizes savu komandu nācās glābt Edgaram Masaļskim, bet pēc tam Dinamo arī nonāca skaitliskajā mazākumā.

Izturējuši četratā, rīdzinieki nekavējoties devās uzbrukumā un atklāja rezultātu. Ar patālu metienu Miķeļa Rēdliha nosegto Torpedo vārtsargu Fomičovu pārspēja Karija.

Pēc vārtu guvuma pirmo minūšu kaislības nedaudz pierima, un abas komandas centās maksimāli uzmanīgi spēlēt aizsardzībā. Metienu nebija daudz un pārsvarā tie bija no tālas distances.

Līdz pārtraukumam labākā iespēja mainīt rezultātu bija Hosam, taču priekšpēdējā minūtē divi viņa raidījumi desmit sekunžu laikā bija mazliet neprecīzi.

Otro trešdaļu Dinamo sāka skaitliskajā vairākumā, taču pirmā bīstamā situācija izveidojās pie Masaļska vārtiem – pēc Galviņa kļūdas Bednāržs aizslidoja vienatnē pret rīdzinieku vārtsargu, tomēr pārspēt viņu nespēja.

23.minūtē mazākumā jau nonāca laukuma saimnieki, un Torpedo 20 sekunžu laikā panāca izlīdzinājumu 1:1. Mērķi pēc šķietama rikošeta sasniedza tāls Varnakova raidījums, kaut arī vārtu ieskaitīšanai videotiesnesim bija nepieciešams diezgan ilgs laiks.

Gūto vārtu iedvesmoti, Ņižņijnovgorodas hokejisti pārņēma iniciatīvu, un perioda turpinājumā Masaļskim darba bija krietni vairāk nekā viņa kolēģim. Teju labākā izdevība mājiniekiem bija skaitliskajā mazākumā, kad pretuzbrukumā vienatnē izlauzās Sprukts.

Taču tūdaļ pēc šīs epizodes ripa otro reizi ielidoja Dinamo vārtos – un atkal pēc talmetiena, ko šoreiz gan vārtu priekšā pielaboja Šahraičuks.

Trešdaļas beigas krietni aktīvāk aizvadīja rīdzinieki, taču centieni panākt neizšķirtu nevainagojās ar panākumiem.

Spiedienu uz viesu vārtiem dinamieši turpināja arī pēc otrā pārtraukuma un piektajā minūtē panāca savu. Vairākumā Sorokina metienu vārtu priekšā veikli pielaboja Iguldens – 2:2.

Spēles turpinājumā ritēja spēles likmei atbilstoši aizraujoša cīņa, kurā vienlīdz labas izdevības panākt tik svarīgo uzvaru bija abām komandām. Četras minūtes līdz pamatlaika beigām Torpedo nopelnīja divminūšu sodu, tomēr šī izdevība palika rīdzinieku neizmantota.

Savukārt 58 sekundes līdz beigām apšaubāmu noraidījumu izpelnījās Miķelis Rēdlihs, un laukuma saimniekiem pirmo trešdaļu pabeigt un papildlaiku iesākt nācās skaitliskā mazākumā. Pagarinājumā labākas iespējas panākt uzvaru bija viesiem, tomēr attiecību skaidrošana nonāca līdz pēcspēles metienu izpildei.

"Bullīšu” meistars Aleksandrs Ņiživijs un Lauris Dārziņš savus metienus realizēja, bet Masaļskis viesu pirmos divus raidījumus notvēra.

Kontinentālā hokeja līga

Rīgas Dinamo – Ņižņijnovgorodas Torpedo 3:2 (1:0, 0:2, 1:0, 0:0, 1:0)

Vārti: 8:23 Karija (Dārziņš) – 1:0, 22:45 Varnakovs (vair.) – 1:1, 33:06 Šahraičuks (Varnakovs, Potapovs, vair.) – 1:2, 44:41 Iguldens (Ozoliņš, Sorokins, vair.) – 2:2, 65:00 Ņiživijs - 3:2

Metieni: 33:38

Soda minūtes: 10:12

Dinamo: Masaļskis, Ozoliņš – Sorokins, Hosa – Petrovickis – Ņiživijs, Sotnieks – Kr.Rēdlihs, Karsums – Sprukts – Ankipāns, Laviņš – Galviņš, Dārziņš – Karija – M.Rēdlihs, Cibuļskis, Bukarts – Iguldens - Cipulis