Piektdiena, 20. septembris
Marianna, Ginters, Guntra

Zviedrijas U-20 hokejisti no pasaules čempionu troņa gāž ASV izlasi

Bufalo notiekošā pasaules U-20 čempionāta hokejā finālu ceturtdien sasniedza Kanāda un Zviedrija, kas savā pusfināla mačā no troņa gāza iepriekšējos čempionus ASV hokejistus.

Zviedrijas valstsvienība pusfinālā pieveica amerikāņus ar 4:2 (0:0, 1:0, 3:2).

Spēles pirmajā daļā neviena no komandām vārtus neguva, bet 34.minūtē rezultātu atklāja zviedrs Elīass Petešons, bet noslēdzošās trešdaļas ievadā Zviedrijas komanda divu minūšu laikā pamanījās gūt trīs vārtus pēc kārtas un panākt graujošo 4:0.

Lai arī beigās Kīfers Belouss un Breidijs Tkačuks divus vārtus atguva, zviedri amerikāņus no pasaules čempionu troņa bija gāzuši.

Zviedrijas jaunie hokejisti par pasaules čempioniem nav kļuvuši kopš 2012.gada.

Otrā pusfināla mačā Kanādas valstsvienība pārliecinoši ar 7:2 (2:1, 4:0, 1:1) apspēlēja Čehiju.

Uzvarētājiem ar trim vārtiem jeb "hat-trick" atzīmējās Dreiks Betersons. Kanāda iepriekšējo reizi pasaules čempionātā triumfēja pirms trim gadiem.

Cīņas par medaļām pasaules čempionātā tiks aizvadītas piektdien.

Tāpat kļuvis zināms, ka pasaules čempionāta elites divīzija būs jāatstāj Baltkrievijas junioriem, jo viņi pārspēlēs par vienas saglabāšanu otrajā mačā ar 2:3 (0:2, 0:0, 2:0, 0:0, 0:1) pēcspēles metienos piekāpās Dānijai, sērijā līdz diviem panākumiem ciešot neveiksmi ar 0-2.

Baltkrievijas vietu augstākajā divīzijā nākamgad ieņems Kazahstāna, kas decembrī triumfēja pirmās divīzijas A grupā, kur otrajā vietā palika Latvija.

Pērn par čempioniem tika kronēti amerikāņi, kuri finālā pieveica kanādiešus, bet pie bronzas tika krievi. Tikmēr Latvijas jaunie hokejisti palika pēdējie savā grupā un pārspēlēs zaudēja vietu augstākajā divīzijā.

Bertāns: Vēlos spēlēt, un Dubaijā to varēs darīt

Latvijas basketbolists Dāvis Bertāns, kurš pagājušajā nedēļā pievienojās Adrijas līgas jaunpienācējai Apvienoto Arābu Emirātu (AAE) klubam "Dubai", komandu papildinājis, lai atkal varētu izb...