Rīgā +2 °C
Otrdiena, 19. marts
Jāzeps, Juzefa

Jēkabpils Lūši smagā cīņā trešo gadu pēc kārtas triumfē Latvijas kausā volejbolā

Pašreizējā valsts čempione klasiskajā volejbolā Jēkabpils Lūši smagā cīņā svētdien trešo gadu pēc kārtas triumfēja Latvijas kausā.

Sporta namā Daugava notikušajā finālā Lūši ar 3-2 (25:19, 19:25, 21:25, 25:13, 15:13) spraigā cīņā uzvarēja Limbažu/MSĢ vienību.

Jēkabpils vienībā Vladislavs Blumbergs guva 18 punktus, bet 15 punkti Rihardam Puķītim. Savukārt Limbažu/MSĢ rindās 24 punktus guva Aleksandrs Nasonovs.

Par favorītu uzskatītie Lūši šo maču sāka pārliecinoši un pirmo setu uzvarēja ar 25:19, tomēr Limbažu/MSĢ komanda parādīja cīņassparu un nākamajos divos setos bija labāka ar 25:19 un 25:21. Līdz ar to Latvijas čempioni bija nonākuši neapskaužamā situācijā, jo viņus no zaudējuma šķīra tikai viens neveiksmīgs sets. Tiesa, ceturtajā setā Lūši saņēmās un uzvarēja ar graujošo 25:13.

Līdz ar to arī vīriešu finālā bija nepieciešams izšķirošais - piektais - sets. Jau no paša sākuma vadību tajā pārņēma Limbažu/MSĢ, kam visu laiku bija pāris punktu pārsvars. Lūši ļoti svarīgā brīdī no 8:11 spēja panākt 11:11 un pēc pāris pretinieku kļūdām jau izvirzīties vadībā ar 13:12. Noslēgumā Limbažu/MSĢ volejbolisti divas reizes pēc kārtas izsita bumbu autā, kā rezultātā piektajā setā uzvaru ar 15:13 guva Lūši, izcīnot Latvijas kausa trofeju.

Aģentūra LETA jau ziņoja, ka pirms tam svētdien Latvijas kausu sieviešu volejbolā pirmo reizi vēsturē ieguva Mārupes komanda, kas finālā ar rezultātu 3-2 (26:24, 16:25, 17:25, 25:21, 15:7) pieveica Jelgava/LLU.

Vīru turnīrā iepriekšējās sezonas čempioni Lūšu volejbolisti trofejas izcīņu varēja sākt no pusfināla, kurā sestdien ar rezultātu 3-2 (25:22, 18:25, 25:17, 19:25, 15:7) pārspēja Daugavpils Universitāti.

Savukārt Limbažu/MSĢ vienība vispirms ceturtdaļfinālā divās cīņās apturēja Vecumnieku volejbolistus, bet sestdien pusfinālā negaidīti ar 3-1 (26:24, 23:25, 25:23, 25:22) pārspēja RTU/Robežsardzi.

Pērn otro gadu pēc kārtas pie trofejas tika Lūši, kas trīs setos uzvarēja RTU/Robežsardzi.