gada septembrī uzņēmums Krievijā patentēja jaunu tehnoloģiju, kas aizsargā paroles pret pārtveršanu to ievadīšanas laikā. Jaunais izstrādājums dod lietotājam iespēju izmantot nestandarta ievadīšanas paņēmienus, un to var lietot ievadāmo datu aizsardzībai dažādās programmās un elektroniskajās ierīcēs.
Parole ir viens no galvenajiem instrumentiem informācijas aizsardzībai pret nesankcionētu piekļuvi. Lai gan par patiesi drošām var uzskatīt tikai sarežģītas paroles, kas sastāv no vismaz desmit dažādiem burtiem un cipariem, praksē 30% lietotāju Latvijā nepievērš aizsardzībai vajadzīgo uzmanību un izvēlas vienkāršus variantus, piemēram, «12345», «password» un līdzīgus. Tomēr sarežģīta parole vēl negarantē pilnīgu informācijas neaizskaramību– izmantojot rīkus datu pārtveršanai to ievadīšanas laikā, piemēram, taustiņspiedienu pierakstītājus, ļaundari var uzzināt jebkāda garuma un sarežģītības paroli. Lai novērstu šādu iespēju, lietotāji ir jānodrošina ar modernām tehnoloģijām, kas aizsargā datus no pārtveršanas.
Kaspersky Labizstrādātā tehnoloģija, kas aprakstīta patentā Nr. 2461869, izmanto nestandarta ievadīšanas paņēmienus, piemēram, palielinātu laika aizturi starp divu noteiktu paroles rakstzīmju ievadi, peles klikšķi noteiktā ievadīšanas brīdī, klaviatūras taustiņspiedienu pārklāšanos (kad nākamais taustiņš tiek piespiests, neatlaižot iepriekšējo) un citas. Izmantojot šādus nestandarta ievadīšanas paņēmienus, parolē tiek ievietota iepriekš noteikta rakstzīmju kombinācija. Piemēram, ja parole sastāv no desmit rakstzīmēm, tad var izdarīt tā, lai četras no tām parādītos automātiski, kad noteiktā ievadīšanas brīdī tiek piespiesta peles kreisā poga. Šajā gadījumā lietotājs ievada pirmās trīs rakstzīmes, piespiež peles kreiso pogu (parādās četras nākamās rakstzīmes) un pēc tam ievada atlikušās trīs rakstzīmes. Tādā situācijā ļaundaru instalētais taustiņspiedienu pierakstītājs pārtvers tikai trīs pirmās un trīs pēdējās rakstzīmes, tāpēc lietotāja ievadītā parole būs drošībā.
Tehnoloģija paredz paroļu nestandarta ievadīšanas paņēmienu vadības moduļa pievienošanu. Tas ļauj lietotājam patstāvīgi izvēlēties vajadzīgos ievadīšanas paņēmienus un noteikt, tieši kuras paroles rakstzīmes kāds paņēmiens aizstās. Tādējādi lietotājs iegūst iespēju patstāvīgi veidot savu paroļu aizsardzības sistēmu no kibernoziedzniekiem. Turklāt šī patentētā tehnoloģija ir saderīga ar jebkuru programmu, kurā ir paroles dialoglodziņš, sākot no operētājsistēmasWindowssākumloga līdz pārlūkiem un populāriem interneta pakalpojumiem. Bez tamKaspersky Labtehnoloģiju var izmantot elektronisko ierīču aizsardzībai, piemēram, lai droši ievadītu PIN kodu bankomātā vai mobilajā tālrunī.
Saskaņā ar informāciju uz 2012.gada 1.oktobriKaspersky LabKrievijas portfelī ir 64patenti. Kopumā uzņēmumam pieder vairāk nekā 120 patentu, ko izsnieguši patentu biroji ASV, Krievijā, Ķīnā un Eiropā.