«Ilgtermiņā raugoties, kiberieroči katrā ziņā radīs kaitējumu visiem: gan uzbrucējiem, gan upuriem, gan vienkāršiem aculieciniekiem. Atšķirībā no tradicionālajiem ieročiem pretinieks var viegli pārprogrammēt kiberieroču elementus. Izdzīvošanu šādos apstākļos var garantēt tikai izšķiroši svarīgu informācijas sistēmu jauna, pilnvērtīgāka drošības paradigma,» uzsvēra Jevgeņijs Kasperskis.
Jevgeņija Kasperska priekšlasījuma galvenās tēzes:
·Tradicionālās kaitīgās programmas jaunegatīvi ietekmē izšķiroši svarīgu infrastruktūru.
·Par iemeslu energoapgādes atvienošanai ASV un Kanādā 2003.gadā līdzīgām avārijām kļūst kļūmes programmu darbībā un iespēju trūkums kontrolēt patieso energosistēmas stāvokli.
·Nepārtrauktā kiberbruņošanās sacensība padziļina izšķiroši svarīgās infrastruktūras aizsardzības problēmu:
2010. un 2011. gadā tika atklāts datortārpsStuxnetun trojietisDuqu; 2012.gadā jau atklātas kaitīgās programmasGaussunFlame, kā arīminiFlame. ·Kiberieroči ir universāli un nepazīst robežu. To iedarbība uz izšķiroši svarīgām rūpnieciskajām sistēmām var būt graujoša.
·Par galveno prioritāti ir jākļūst ievainojamo sistēmu pienācīgai aizsardzībai.
Savā runā Jevgeņijs Kasperskis raksturoja galvenos pasākumus, kas nodrošina rūpniecisko vadības sistēmu aizsardzību. Jaunai, uzticamai ticamas informācijas par rūpnieciskā objekta darbu ieguves sistēmai ir jākļūst par pirmo soli ceļā uz efektīvu aizsardzību pret kiberieročiem. Tieši tāpēcKaspersky Labpašlaik izstrādā drošu operētājsistēmu, kas var kļūt par uzticamu mezglu rūpnieciskajā vadības sistēmā.
Uzziniet vairāk parKaspersky Labviedokli attiecībā uz rūpniecisko vadības sistēmu drošību, kā arī par drošai operētājsistēmai izvirzītajām prasībām:
Jevgeņija Kasperska emuāros unKaspersky LabRūpniecisko sistēmu aizsardzības nodaļas sagatavotajā analītiskajā rakstā tīmekļa vietnē.
«Kiberieroči apdraud ne vien valstis un uzņēmumus, bet ikvienu cilvēku. Mēs nedrīkstam pieļaut, ka kiberieroči aptur tehnoloģiju attīstību. Mūsu mērķis– nepieļaut to, ka kiberapdraudējumi ietekmē izšķiroši svarīgu informācijas sistēmu darbu. Un šis uzdevums ir jāveic, piedaloties visām ieinteresētajām pusēm, starptautiskā līmenī,» savas uzstāšanās noslēgumā norādīja Jevgeņijs Kasperskis.