Tagad, kad ik dienu parādās vairāk nekā 35tūkstoši jaunu kaitīgo programmatūru un vīrusu rakstītāji nepārtraukti izdomā jaunas metodes, kā novērst savu kaitīgo kodu atklāšanu un likvidēšanu, svarīgs antivīrusu lietojumprogrammu darbības efektivitātes rādītājs ir spēja sekmīgi atklāt un likvidēt kaitīgās programmatūras, kuras jau ir sākušas darboties un slēpt savas aktivitātes pēdas.
Testā tika pārbaudīti 19ražotāju individuālajiem lietotājiem domātie antivīrusu risinājumi. Antivīrusu lietojumprogrammu iespējas izārstēt aktīvu infekciju tika pārbaudītas ar vispopulārākajām un visbīstamākajām kaitīgajāmprogrammatūrām. Salīdzinošajā pārbaudē tika izmantotas 17kaitīgās programmatūras, kuras visas spēja atklāt un sekmīgi likvidēt vienīgi Kaspersky Lab risinājums Kaspersky Internet Security 2011. Turklāt daži testa dalībnieki parādīja «katastrofālu» aktīvās infekcijas ārstēšanas efektivitāti ar rezultātu, kas nesasniedza pat 40%.
«Kaspersky Lab personiskie produkti izceļas ne vien ar augstu aizsardzības līmeni pret kaitīgo programmatūru iekļūšanu lietotāju datoros, bet arī ar sistēmas ārstēšanas iespējām, ja tajā nonākuši apdraudējumi, kas darbojas operētājsistēmas kodola režīmā. Tas ir ārkārtīgi svarīgs rādītājs, jo pēdējos gados šādu apdraudējumu skaits ir ievērojami pieaudzis un tie kļūst arvien sarežģītāki,» komentē Kaspersky Lab Antivīrusu pētījumu laboratorijas vadītājs Ņikita Švecovs. «Mēs lepojamies ar iegūto prestižo apbalvojumu, kas ir kļuvis par mūsu šā virziena izstrādātāju pūliņu vislabāko novērtējumu.»
«Šogad aktīvās infekcijas likvidēšanas spēju pārbaudes process skaidri parādīja, ka attiecībā pret šo rādītāju nozare ir nepārprotami sadalījusies tajos, kas spēj tikt galā ar sarežģītiem kaitīgo programmatūru variantiem, nodrošinot to atklāšanu un likvidēšanu, un tajos, kas to principiāli nespēj,» testa rezultātus paskaidro portāla Anti-Malware.ru vadošais partneris Iļja Šabanovs. «Liela daļa ražotāju būtībā ir atteikušies izskatīt sarežģītus inficēšanas gadījumus un pat pievienot testam izvēlēto paraugu noteikšanu, labprātāk ignorējot problēmu, nevis risinot to.»
Plašāka informācija par antivīrusu aktīvās infekcijas likvidēšanas spēju pārbaudi ir pieejama tīmekļa vietnē www.anti-malware.ru.