Galvenais secinājums, kurš attiecas uz visiem 7" planšetdatoriem: no drukātiem izdevumiem, PC, 10" planšetēm un mobilajiem telefoniem aizlienēts saturs un interfeiss septiņcollu planšetē nav izmantojams.
Ja nerada speciāli šim ekrāna izmēram paredzētu lietotāja interfeisu, aplikācijas un citu saturu, tad 7 collu planšetes tirgū ir lemtas pilnīgai neveiksmei. "Optimize for 7-inch or die", secina Nīlsens.
Ietekmīgais lietojamības speciālists analizējis nesen pieteiktās Amazon Kindle Fire lietošanas un darbības ērtumu. Jāsaka, ka Nīlsena secinājumi nebūt nav glaimojoši šai, savas pieejamās cenas un bagātīgā Amazon.com satura piedāvājuma dēļ lielu ažiotāžu sacēlušajai planšetei.
Īsumā, galvenie Nīlsena pārmetumi septiņcollu Kindle Fire planšetei:
– Silk tīmekļa pārlūks darbojas lēni un nevaikli, bieži kļūdaini renderē veblapas;
– uz ekrāna viss ir pārlieku mazs, kas bieži noved pie kļūdainiem pieskārieniem, negribētas pogu aktivizācijas, u.tml.;
– elektroniskos žurnālus un grāmatas lasīt ir nēērti, jo tekstu tā niecīgā izmēra dēļ ir grūti salasīt;
– Fire ir smaga, un to ir nogurdinoši turēt rokās. Ekrāna atsaucība ir gausa, skrullēšana ir neparedzama un ar lielu aizturi un lēcieniem, komandpogu aizture ir tik liela, ka izjauc tiešas mijiedarbības sajūtu, kādu sagaidām no planšetes. Acīmredzot, tā ir sliktas/neoptimizētas programmatūras vaina, jo ar Kindle Fire mazo ekrānu un salīdzinoši jaudīgo procesoru tai būtu jābūt ātrai un atsaucīgai;
Secinājums, kuru derētu likt aiz auss visiem 7" planšetu ražotājiem (un, protams, arī pircējiem), ir, ka 7 collu ekrāna izmērs tigū vai nu gūs lielus panākumus, vai piedzīvos pilnīgu katastrofu – vidusceļa te nav.
Lai 7" formfaktors būtu veiksmīgs, ar to ir jāstrādā kā ar atsevišķu platformu – no drukātajiem izdevumiem, datoriem, 10" planšetēm un mobilajiem telefoniem aizlienēti lietotāja interfeisi un programmas te nedarbojas – Optimize for 7-inch or die.
Pilns Nīlsena ziņojums par Amazon Kindle Fire TE>.