Pavadītajā gada trešajā ceturksnī praktiski visi drošības apdraudējumi mobilajās platformās radās Android platformai. Iemesls – platformas augošā popularitāte, drošības caurumi un vājā aplikāciju tirgus kontrole un uzraudzība.
Kā ziņo McAfee, izplatītākais kaitīgā koda veids mobilajās platformās ir trojieši, kuri sūta paaugstinātas maksas SMS un/vai zog lietotāja personīgo informāciju. Parādījies arī pavisam jauns apdraudējumu veids – kaitīgais kods, kurš ieraksta upura sarunas un pārsūta tās uzbrukuma veicējam. Paroļu zadzēju un viltus antivīrusu skaits saglabājas iepriekšējā limenī.
Citām platformām problēmu mazāk – ja Symbian vēl gada sākumā bija pārliecinošs līderis apdraudējumu skaita ziņā (skat. grafiku attēlu galerijā), tad, šīs OS popularitātei un nākotnes izredzēm krītoties, trešajā ceturksnī jaunu apdraudējumu skaits bija nulle. Arī Palm kaitīgais kods pazūd līdz ar platformas noiešanu no tehnoloģiju skatuves.
Drošākā no lielajām mobilajām platformām joprojām ir Apple iOS, kurai apdraudējumi līdz šim nav konstatēti (pagājušajā gadā bija viens, taču tas darbojās tikai uz džailbreikotām iOS ierīcēm). Tiesa, tas nenozīmē, ka tādu nevar būt – kā pierādīja nesen atklātā ievainojamība, arī AppStore kontrolei var paslīdēt garām programmas ar speciāli izveidotu drošības caurumu.
Ja skatām mobilās platformas kā pavisam netālas nākotnes maksājumu līdzekļus (NFC), tad, protams, ka nesakārtoti datu drošības jautājumi var nocirst šo iestrāžu izredzes tirgū jau pašos pirmsākumos – kurš gan no mums būs ar mieru izmantot telefonu maksājumu kartes vietā, ja risks zaudēt naudu saglabāsies tik augstā līmenī?…