Pirmkārt, šoreiz stāsts nav par dizaina patentiem, bet gan par lietām, kuras ar kosmētiskiem līdzekļiem apiet nav iespējams – datu atpazīšanu un linkošanu (pieskaroties, piemēram, telefona numuram, telefons uz to zvana, telefona slide-to-unlockatbloķēšanas patents, par kuru bažīgi šūpoja galvu pat Korejas premjers, patents par meklēšanas tehnoloģiju, kura tiek izmantota Siri asistentā, un vārdu pabeigšanas patents teksta ievades laikā (U.S. Patent No. 5,946,647,U.S. Patent No. 8,086,604,U.S. Patent No. 8,046,721,U.S. Patent No. 8,074,172).
Otrkārt, šoreiz tiesiskas iejaukšanās pieprasījums (aizliegt reklāmu un tirdzniecību vēl pirms lietas izskatīšanas) ir iesniegts reizē ar pašu prasību un pirms ierīces parādīšanās tirgū. Arī figurējošie patenti ir izsniegti pavisam nesem (astoņmiljonais patents ASV tika reģistrēts pagājušā gada septembrī)
Treškārt, šī ir pirmā reize, kad strīdīgā ierīce ir nevis viens no daudziem ražotāju modificēta Android telefonu modeļiem, bet gan Nexus; ar šo nosaukumu apzīmē telefonus, kuros tiek izmantots "noliktavas" Android, proti – pa tiešo no Google, bez ražotāja GUI un citām modifikācijām. Tādējādi, atšķirībā no citiem procesiem, šīs lielākā mērā vērsts pret pašu Google – ja tiesa atzīst Apple prasību, ar ļoti lielu ticamību pārkāpums attiecināms uz jebkuru Android 4.0 (iespējams, arī agrāku OS versiju) telefonu.
Ceturtkārt – Nexus ir pirmais Android 4.0 telefons (ražotājs, izlaižot Nexus, pretim saņem laika priekšrocību attiecībā pret citiem), un tam ir liela stratēģiskā nozīme tirgū.
IP speciālisti šo Apple gājienu uzskata par atbildi uz Motorola FRAND patentu tiesvedību Vācijas jurisdikcijā, uz kuru nule iesāktā tiesvedība ASVvar atstāt iespaidu.
Kā jau parasti – laiks rādīs.