Par pamatu šādai prasībai Apple juristi min Motorola tiesiskā stāvokļa (prudential standing) zaudēšanu, Google iegādājoties Motorola – Appleprāt, Motorola ir zaudējusi patstāvīgas tiesības uz tai piederošajiem patentiem, bet Google, savukārt, vēl tās nav ieguvusi (Google un Motorola darījums noslēgsies šī gada beigās vai nākamā gada sākumā).
Apple uzskata, ka nav jēgas šobrīd turpināt abus strīdus (Apple pret Motorola un Motorola pret Apple), jo, neatkarīgi no to iznākuma, tiem nebūs nekādu seku – Motorola nodevusi visas savas patentu tiesības Google un šī iemesla dēļ nevar celt prasību tiesā par pret šiem patentiem vērstiem pārkāpumiem no Apple puses un prasīt kompensācijas vai cita veida ieguvumus – patenti tai vairs nepieder. Savukārt, Google vēl pagaidām nevar atbildēt par Motorola pārkāptajiem (Appleprāt) patentiem, jo darījums vēl nav noslēdzies.
Sīkāka informācija ŠEIT>
Interesanti, ka viens no viedokļiem Google - Motorola darījuma lietā ir tieši saistīts ar Motorola tiesvedībām patentu jautājumos, proti, Google par jebkuru cenu vēlējās iegādāties Motorola PIRMS tā zaudē intelektuālo īpašumtiesību tiesvedībā ar Microsoft (kas sāka izskatīties visai ticami) un piekrīt maksāt jelkādu kompensāciju par pārdotajiem tālruņiem (kā tas ir gadījumā ar HTC). Iemesls – ja Motorola, kurai, kā zināms, ir liels mobilo tehnoloģiju patentu portfelis, piekristu maksāt Microsoft, tas gandrīz automātiski nozīmētu, ka jāmaksā ir jebkuram Android telefonu ražotājam, jo, ja reiz pat Motorola nespēj sevi aizstāvēt patentu frontēs, tad citu izredzes ir pavisam niecīgas. Šāda notikumu attīstība būtu ārkārtīgi nevēlama Android nākotnei mobilajā industrijā.
Tā vai citādi, gaidām, ko atbildēs Motorola un tiesa.