Būtībā šifrēšana ir pēdējā aizsardzības līnija: pat ja ļaundarim ir izdevies sekmīgi īstenot uzbrukumu uzņēmuma IT infrastruktūrai un iekļūt sistēmā, viņa izredzes iegūt piekļuvi šifrētajai informācijai ir ārkārtīgi mazas. Tomēr lielākā daļa uzņēmumu vēl nav ieviesuši pilnīgu šifrēšanu. Aptaujā noskaidrots, ka informācijas šifrēšanu, kas pazīstama arī kā Full-Disk encryption, izmanto tikai trešdaļa (36%) speciālistu. 44% izmanto tehnoloģiju vienīgi izšķiroši svarīgas informācijas aizsardzībai. Savukārt datu šifrēšanu ārējās ierīcēs, piemēram, USB datu nesējos, izmanto tikai 32% aptaujāto.
Iespējams, iemesls, kāpēc šifrēšanas tehnoloģiju izmantošana pagaidām nav īpaši populāra, slēpjas grūtībās, kādas IT speciālisti izjūt, izvēršot šādas informācijas aizsardzības sistēmas: aptaujā 34% respondentu atzina, ka uzskata šifrēšanu par pārāk sarežģītu tehnoloģiju. Šādi rezultāti liecina, ka uzņēmumiem ir vajadzīgas ne vien efektīvas, bet arī samērā vienkārši īstenojamas informācijas aizsardzības sistēmas.
«Šifrēšana ir viena no visperspektīvākajām tehnoloģijām, kas ļauj samazināt svarīgu datu noplūdes risku. Lai vienkāršotu šifrēšanas tehnoloģijas izvēršanas procesu, mēs iesakām to izmantot kompleksas korporatīvās infrastruktūras drošības sistēmas sastāvā,» norādīja Andis Šteinmanis, Kaspersky Lab rīkotājdirektors Baltijas valstīs, Ungārijā, Čehijā un Slovākijā, piebilstot, ka šifrēšanas tehnoloģija ir pieejama korporatīvajā izstrādājumā Kaspersky Endpoint Security for Business.