Lai aicinātu sabiedrību, īpaši bērnus un jauniešus, lietot atbildīgi jaunākās paaudzes tehnoloģijas, vecākus – savas atvases izglītot par iespējamiem riskiem internetā, kā arī kritiski izvērtēt internetā pieejamo saturu, Latvijas interneta centrs Drošāka interneta dienā rīkos konferenci Atklāsim digitālo pasauli kopā... un droši!. Tajā tiks prezentēts Eiropas atbildīgo institūciju pētījums par bērnu riskiem un drošību internetā, kā arī Latvijas ekspertu veikums – “Skolotāju un skolēnu mediju kompetence”. Savukārt, lai noskaidrotu iedzīvotāju uzticamības līmeni internetam, tika veikts īpašs eksperiments, kura rezultāti plašākai sabiedrībai arī tiks prezentēti konferences laikā 7. februārī.
Konferenci atklās Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) valsts sekretārs Mareks Gruškevics, kurš iepazīstinās ar savu redzējumu par interneta sniegto iespēju nozīmi mācību procesa uzlabošanā. Konferences laikā visas dalībnieku idejas un viedokļi par kritiskās domāšanas attīstīšanu darbā ar internetu pedagoģiskajā procesā tiks apkopotas un iesniegtas IZM ieteikumu formā.
Mediju un pedagoģijas ekspertes Anda Rožukalne un Zanda Rubene konferencē runās par būtiskiem nozares jautājumiem, piemēram, kādi ir pedagoģiskie izaicinājumi informācijas sabiedrībā? Kā izvērtēt blogosfērā piedāvāto saturu? Kā atšķirt kvalitatīvu saturu no vienkārši satura interneta medijos? Savukārt industrijas pārstāvji no Draugiem.lv, Kaspersky Lab un Microsoft Latvia runās par uzņēmumu sociālo atbildību un ieguldījumu kvalitatīva interneta satura radīšanā.
Tāpat Latvijas Drošāka interneta centrs un Zelta Zivtiņa prezentēs liel-projektu Dari virtuāli, domā reāli! – desmit video instrukcijas jauniešiem par drošu interneta lietošanu mobilajā telefonā un kritisku attieksmi pret interneta saturu. Instrukcijas mērķis ir jautrā veidā iepazīstināt bērnus un jauniešus ar būtiskākajiem draudiem, ar kuriem iespējams sastapties virtuālajā vidē. Tas ir īpaši būtiski laikā, kad internetam piekļūt var ikviens un pārsvarā neierobežoti, kā arī – liela daļa jauniešu atzīst, ka viņi ir saskārušies ar draudiem internetā, bet tai pat laikā, gandrīz puse Latvijas bērnu un jauniešu joprojām uzskata, ka interneta
lietošana nevar izraisīt nekādus apdraudējumus. Video instrukcijas plānots izplatīt skolās visā Latvijā, populārākajos portālos un sociālajos tīklos.
Plašāka informācija par konferences programmu pieejama TE.