«Tumšie impulsi» rada telpu, kurā vispār nav gaismas. Interesanti, ka šim savdabīgajam jaunievedumam būs pavisam praktisks izmantojums. Tas tiks lietots optiskās šķiedras kabeļos un aizstās gaismas impulsus. Pēdējo trūkums ir tas, ka, veicot ilgu ceļu, gaismas impulsi kļūst vārgāki, tādēļ datu pārraidē parādās traucējumi un kļūdas. Savukārt tumšie impulsi ir noturīgāki, tādēļ datu pārraidei būtu jākļūst uzticamākai.
«Impulsu lāzeru radīšana ir pavisam parasta lieta. Neparasti ir tas, ka šis lāzers ir pilnīgi pretējs vairākumam impulsu lāzeru - tas visu laiku ir ieslēgts, bet periodiski pats uz īsu brīdi izslēdzas,» žurnālam Optics Express stāstīja viens no projekta autoriem Ričards Mirins.
Klasiskajos impulsa lāzeros gaisma tiek sūtīta viļņveidīgi - spilgti uzliesmojumi mijas ar pauzēm. Šajās pauzēs gan gaisma nepazūd pavisam, bet gan tiek dramatiski samazināta. Tās intensitāte sarūk par 70%. Šos lāzerus parasti lieto datu pārraidīšanai optiskajos šķiedru kabeļos. Tajos lāzers lielāko daļu laika ir tumšs, taču brīžiem rada spēcīgus uzliesmojumus.
Jaunajā lāzerā viss ir otrādi. Tajā impulss ilgst aptuveni vienu nanosekundi un ir tumšs. Tas nesaplūst ar citiem tumšajiem impulsiem tik lielā mērā, kā savienojas gaismas impulsi. Tādējādi informācijas pārraidē ir mazāk traucējumu. Tumšie impulsi arī pārvietojas ātrāk.
Tuvākajos gados gan tumšos lāzerus darbībā neredzēsim, jo telekomunikāciju kompānijas ir apmierinātas ar patlaban pieejamajiem optisko šķiedru kabeļiem, turklāt investējušas tajos ārkārtīgi lielus līdzekļus, vortālam Discovery News prognozē Perdjū universitātes ultraātrās optikas eksperts Endrū Vīners.