PTAC speciāliste Sanita Gertmane pastāstīja, ka Paus Konsults gadījumā kompānija ir īstenojusi «profesionālajai rūpībai neatbilstošu un ekonomisko rīcību negatīvi ietekmējošu, kā arī agresīvu komercpraksi». Cilvēkam ir draudēts, ka viņu iekļaus datubāzē un reģistrēs parādnieku reģistrā: «Tur ir krietni pārspīlēts. Katrai šīm firmām ir savs parādnieku reģistrs, un tā var reģistrēt tikai savējā. Citos reģistros, teiksim, Latvijas Bankas parādnieku reģistrā, šāda firma nemaz nevar nevienu iekļaut. Tomēr šie draudi bija tikai tāda blakus lieta. Galvenais pārmetums bija par nepareizu līgumsoda iekasēšanu. Tas tika aprēķināts nevis no kavētā maksājuma, bet gan no parāda pamatsummas, pretēji līgumā noteiktajam,» izklāsta S. Gertmane.
«Mēs jau vienmēr būsim tie sliktie,» telefonsarunā saka Paus Konsults Juridiskā departamenta direktore Aija Zirne: «Iztēlojieties sevi parādnieka vietā. Jums ir parāds, nav naudas, ar ko to nomaksāt, jums vakarā vai uz darbu zvana svešs cilvēks, ar kuru jūs it nemaz nevēlaties runāt, un prasa atdot naudu. Protams, tas ir stress. Tad arī cilvēki skrien un sūdzas, zvana Tautas balsij, iet pie juristiem. Un kad nonākam līdz sarunai, ar ko tad īsti draudēts, izrādās, ka piedraudēts atņemt uz kredīta pirkto mašīnu, par ko netiek maksāti ikmēneša maksājumi.» Viņa skaidro, ka PTAC pārmetumi ir radušies pārpratuma pēc - cesijas rezultātā no GE money pārņemtajos līgumos tiešām ir paredzēts līgumsodu rēķināt no visas parāda summas. Paus Konsults neesot bijis informēts, ka PTAC attiecībā uz šiem līgumiem ir pieņēmis lēmumu, ka no pamatsummas līgumsodu rēķināt nedrīkst. Firma ir parakstījusi apņemšanās protokolu, kurā apsolījusi konstatētos trūkumus novērst.
Viņa arī noliedz, ka kāds no darbiniekiem būtu informējis trešās personas par parāda apjomu vai citādi pārkāpis likumu. «Visi darbinieki parakstās par ētikas normu ievērošanu. Es pati sāku strādāt kā parādu piedzinēja un šai uzņēmumā veidoju savu karjeru. Piedzinēja darbs ir emocionāli grūts, jo tu jau saproti, ja cilvēkam būtu nauda, viņš parādu nomaksātu. No otras puses, ja mums izdodas parādu piedzīt, mēs aiztaupām parādniekam tiesu darbus. Tie noteikti būtu daudz dārgāki un nepatīkamāki,» rezumē A. Zirne.