Šāds cenu samazinājums bija vērojams gan vietējā tirgū realizētajai, gan eksporta produkcijai. Savukārt gada laikā ražotāju cenu inflācija pēdējo mēnešu laikā strauji noslīdējusi līdz 2.6%. Šāda tendence ražotāju cenās mazina spiedienu uz patēriņa cenām, kas ļaus inflācijai saglabāt lejupvērsto tendenci, secina ekonomists.
"Krasākas pārmaiņas notikušas ārējos tirgos, kā rezultātā eksportētās produkcijas cenu pieaugums maijā bija 0.6%, kamēr vietējā tirgū realizētajai produkcijai cenu līmenis auga par 4%. Salīdzinoši labākas tendences vietējā tirgū vēl sniedz iespējas cenu manevriem, kamēr ārējos tirgos vērojama izteiktāka pieprasījuma vājināšanās pazīmes, ko lielā mērā ietekmē nenoteiktība par un ap eiro zonas tālāko nākotni.
Šāds cenu pieauguma sarukums atsauksies uz eksporta vērtības izmaiņām. Tomēr liekot lietā atgūtās konkurētspējas priekšrocības, pastāv iespējas to turpināt kāpināt uz faktisko apjomu kāpināšanas rēķina un lielāku uzsvaru uz dažādu reģionu aktīvākajiem tirgiem," skaidro D. Gašpuitis.