Ikgadējais starptautiskais Ķīnas uzņēmējdarbības forums ir augstākā līmeņa Ķīnas uzņēmēju un to ārvalstu sadarbības partneru forums, kas šogad Rīgā pulcēs 400 pasaules biznesa līderus.
Starptautiskais Ķīnas uzņēmējdarbības forums norisināsies Rīgā šā gada 25.-27.novembrī ar mērķi pulcēt Rīgā vadošo Ķīnas, Latvijas un starptautisko uzņēmumu augsta līmeņa vadītājus, lai veicinātu tirdzniecību un sadarbību starp Latviju, Ķīnu un pārējām pasaules valstīm.
"Ķīnieši arvien aktīvāk meklē iespējas veikt investīcijas ārvalstīs. Latvija ir atguvusi makroekonomisko un fiskālo stabilitāti un veiksmīgi atgriezusies investīcijām labvēlīgo vietu kartē. Turklāt Eiropas valstu vidū patlaban esam viena no stabilāk augošajām ekonomikām,” gatavību uzņemt konferences dalībniekus Latvijā pauž Ekonomikas ministrs Daniels Pavļuts.
Foruma norises dienās Rīga tiks pozicionēta kā reģiona konferenču centrs ar specifiskām uzņēmējdarbības vides priekšrocībām, kas piedāvā unikālu iespēju uzņēmējiem dibināt kontaktus ar potenciāliem sadarbības partneriem. Tāpat Ķīnas uzņēmējdarbības foruma norise Rīgā ļaus starptautiski popularizēt Latviju, veicināt tās atpazīstamību, piesaistot jaunas investīcijas un attīstot tūrismu.
2012.gada Starptautiskais Ķīnas uzņēmējdarbības forums veltīts Ķīnas ekonomikas un uzņēmējdarbības vides priekšrocībām, turklāt īpaša uzmanība tiks veltīta Latvijai. Ķīna ir nozīmīgs Latvijas partneris ar ievērojamu sadarbības potenciālu dažādās jomās. Kā viena no perspektīvākajām sadarbības jomām ir tranzīts, kas foruma laikā arī tiks īpaši izcelts.
Tāpat šajās dienās darbību uzsākusi Latvijai veltīta mājas lapa ķīniešu valodas mandarīnu dialektā, kas tapusi viena no lielākajiem Ķīnas laikrakstiem China Daily paspārnē.
Interneta vietnē stāstīts par Latvijas tradīcijām, kultūru, tūrisma un atpūtas iespējām, kā arī par ekonomisko vidi, uzņēmējdarbības un investīciju potenciālu.
Informācija mājaslapā publicēta mandarīnu valodā, un tā veidota kā tematisks pielikums China Daily interneta portālam, ko ik dienu apmeklē vairāk nekā 30 miljoni lasītāju. China Daily interneta un drukātajos izdevumos aptver auditoriju ASV, Eiropā, Ķīnā un citās Āzijas valstīs.
Lai izveidotu mājas lapu, jūnija vidū Latvijā uzturējās pieci China Daily žurnālisti, kas savas vizītes ietvaros apmeklēja arī uzņēmumus Latvijas Finieris, Laima, Rīgas ostu, Rietumu banku, biznesa augstskolu Turība un Konfūcija centru Rīgas Stradiņa universitātē.
Tāpat China Daily žurnālisti apmeklēja Rīgu, Liepāju, Bausku, Siguldu un Cēsis, kā arī tikās ar Latvijas Nacionālās operas un Liepājas Simfoniskā orķestra pārstāvjiem, viesojās Rundāles pilī, Turaidas muzejrezervātā un citos populāros tūrisma objektos, kā arī izbaudīja Aerodium vertikālā vēja tuneļa iespējas.
China Daily žurnālistu vizīte Latvijā notika projekta Follow the Ambassador (Seko vēstniekam) ietvaros.
"Šobrīd Ķīna nav mūsu uzmanības lokā kā tūrisma tirgus numur viens, divi vai trīs, taču desmit gadu perspektīvā tas ir ārkārtīgi nozīmīgs tirgus un jo agrāk tur esam, jo labāk," stāsta Tūrisma attīstības valsts aģentūras (TAVA) direktors Armands Slokenbergs.
2011. gadā Ķīnas tūristu skaits Latvijā sasniedza 3 000, un tam ir tendence ik gadu pieaugt.